ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HBO Max funkcje

Jak usunąć Oglądaj dalej na HBO Max i inne przydatne funkcje platformy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Jak usunąć Oglądaj dalej z HBO Max, a raczej jak usunąć filmy i seriale z sekcji Oglądaj dalej na platformie? Wbrew pozorom ta funkcja nie jest trudna do znalezienia, choć nie do końca rzuca się ona w oczy. HBO Max ma wiele ciekawych i przydatnych funkcji, które niekoniecznie są widoczne „od razu”. Podpowiadamy więc, jak korzystać z platformy tak, by było to wygodniejsze i bardziej intuicyjne.

 1. Jak usunąć Oglądaj dalej na HBO Max?
 2. Jak pobierać filmy z HBO Max?
 3. Jak wylogować inne urządzenia z HBO Max?
 4. Jak dodać zdjęcie profilowe na HBO Max?
 5. Jak dodać nowy profil i profil dziecka na HBO Max?

Jak usunąć Oglądaj dalej HBO Max? Pomocna i uciążliwa funkcja

HBO Max oglądaj dalej jak usunąć

Funkcja Oglądaj dalej na HBO Max to naprawdę pożyteczne rozwiązanie, ale pod warunkiem, że dana produkcja nas zainteresowała. Oglądając dalej jakiś serial czy przerywając odtwarzanie filmu, platforma pozwala nam wrócić do miejsca, gdzie skończyliśmy. Funkcja Oglądaj dalej na HBO Max działa zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacjach streamingu. Jednak jeżeli oglądamy i próbujemy dużo nowych seriali, lista tytułów w Oglądaj dalej na HBO Max może się mocno wydłużyć. Czasem jest przecież tak, że nie da się obejrzeć wszystkiego lub po prostu dany tytuł nam nie podpasował. Jak usunąć Oglądaj dalej z HBO Max? Na szczęście to nie jest duży problem.

Można to zrobić zarówno z poziomu przeglądarki, jak również aplikacji mobilnej. My wyjaśnimy jak usunąć filmy i seriale z Oglądaj dalej na HBO Max na przykładzie przeglądarki. Wystarczy wykonać następujące czynności.

 1. Zaloguj się na swoim koncie HBO Max i wejdź w swój profil (prawy górny róg).
 2. Pod opcją Moja lista wybierz Oglądaj dalej.
 3. Wyświetlą się filmy i seriale, których oglądanie przerwaliśmy. Należy wybrać opcję Edytuj.
 4. Można wybrać filmy i seriale, które chcemy usunąć z Oglądaj dalej klikając symbol X na konkretnym tytule lub usunąć wszystkie pozycje jednocześnie.

Tytuły możemy usunąć także z aplikacji mobilnej. Tam również należy wejść w nasz profil, wybrać opcję Oglądaj dalej i następnie Edytuj. Jak więc widać, sam proces nie jest specjalnie trudny i co jakiś czas warto taką listę Oglądaj dalej sobie wyczyścić. To o wiele bardziej przydatna funkcja, niż wprowadzona jakiś czas temu opcja Losowego odtwarzania na HBO Max. Funkcja „Poprzestawiaj” dostępna jest bowiem tylko przy wybranych tytułach. Jakie inne przydatne funkcje znajdziemy w aplikacji HBO Max?

Jak pobierać filmy z HBO Max? Oglądanie offline jest dostępne

Aplikacja HBO Max pozwala na pobierania treści na nasze urządzenia mobilne tak, by oglądać je bez konieczności połączenia z siecią Wi-Fi. Zanim to jednak zrobimy, warto wybrać interesujące nas opcje z ustawień. W naszej aplikacji należy wejść w nasz profil, a następnie kliknąć „kółko zębate” umieszczone w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybieramy Opcje wideo, gdzie w sekcji Pobrane możemy wybrać czy interesujący nas tytuł pobierzemy tylko z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. Warto także zajrzeć do funkcji Jakość pobieranej pozycji. Tam możemy wybrać jedną z dwóch opcji:

HBO Max pobieranie
 • Najwyższa jakość – pobierany plik będzie oferował najwyższą jakość, ale będzie zajmował więcej miejsca i może ściągać się dłużej.
 • Najszybsze pobieranie – plik będzie ściągnięty szybciej i zajmował mniej miejsca, ale jakość może być niższa.

Domyślnie zaznaczona jest opcja Najszybsze pobieranie, więc warto to sprawdzić przed pierwszym „zaciąganiem” filmu lub serialu. Żeby pobrać film z HBO Max na nasze urządzenie mobilne, wystarczy kliknąć przy interesującej nas produkcji ikonę znajdującą się po prawej stronie (strzałka w dół). Tytuł znajdziemy później w naszym profilu w zakładce Pobrane.

Jak wylogować inne urządzenia z HBO Max?

Wylogowanie HBO Max jak zrobić

Czasem zdarza się tak, że na nasze konto zalogujemy się u znajomego lub też na innym urządzeniu. Na szczęście nie trzeba nikogo prosić o to, by nas wylogował. Można to zrobić samodzielne z naszego konta. By przejrzeć wszystkie zalogowane urządzenia i usunąć niektóre z nich, należy wejść w nasze konto, a następnie wybrać opcję Zarządzaj urządzeniami. Tam możemy wybrać opcje, by wylogować się ze wszystkich urządzeń, na których jesteśmy zalogowani lub też wybrać któreś konkretne. W tym miejscu można również przejrzeć historię logowań i urządzeń, na których wykorzystywane było HBO Max.

Jak dodać zdjęcie profilowe na HBO Max?

HBO Max edycja profil

Z HBO Max może korzystać jednocześnie kilka osób, a tym samym platforma pozwala na stworzenie różnych profili. By lepiej i szybciej odróżniać profile można je nie tylko inaczej nazywać, ale także w sporym stopniu personalizować. Tutaj najłatwiej będzie zrobić to z poziomu aplikacji mobilnej. Jeżeli jesteśmy już zalogowani, wybieramy nasz profil, a następnie pod nim wybieramy opcję Przełącz Profile i Zarządzaj Profilami. Klikamy w interesujący nas profil i możemy tam zmienić barwy HBO Max, ale także dodać zdjęcie wyróżniające. To może być fotografia, którą wybierzemy z urządzenia lub zrobimy, ale także i galeria postaci z produkcji oryginalnych od HBO. Oczywiście cały proces po zmianach należy zapisać. Z poziomu przeglądarki niestety nie wybierzemy zdjęcia profilowego, a zmienimy jedynie nazwę profilu czy wersję kolorystyczną.

Jak dodać nowy profil i profil dziecka na HBO Max?

HBO Max zarządzanie profilami

Dodanie nowego profilu jest wyjątkowo proste. HBO Max pozwala na posiadanie na jednym koncie jednocześnie do 5 niezależnych profili. W tym tych dla dzieci, czyli odpowiednio zabezpieczonych. Dodać nowy profil możemy wchodząc w nasz profil, a następnie wybierając opcje Przełącz profil i +Dorosły. Tam postępujemy zgodnie z instrukcjami, czyli nadajemy nazwę i wybieramy wersję kolorystyczną czy zdjęcie.

Jak dodać profil dla dziecka? Tutaj instrukcja postępowania jest identyczna, ale musimy jeszcze podać kod PIN, datę urodzenia dziecka oraz to, jakie produkcje będą dostępne na tym konkretnym profilu. Warto jeszcze mieć zaznaczoną opcję „wymagaj kodu PIN, żeby zmienić profil”. To sprawi, że nasza pociecha nie będzie mogła po zalogowaniu na swoim profilu przełączać się na inne. Profile dziecięce mają jeszcze ikonę kłódki i wymagają wprowadzenia kodu PIN przed przejściem dalej. Warto także prześledzić opcje pomocy na stronie HBO Max, gdzie znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Źródło: Opracowanie własne / HBO Max

Sprawdź najnowsze wpisy