ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dokument o Tinie Turner trafił do biblioteki HBO Max!

Autor: Borys Francuz Kategoria: VoD

Wszyscy fani rocka, ale także pozostałych gatunków muzycznych powinni zwrócić swoją uwagę na nową ofertę HBO Max. Dzisiaj do biblioteki jednego z największych serwisów streamingowych trafił dokument zatytułowany TINA. Film opowiada o życiu ikonicznej piosenkarki — Tiny Turner.

W HBO Max możemy obejrzeć i posłuchać Tinę Turner

W HBO Max obejrzymy i posłuchamy Tiny Turner

Zaledwie dni temu podzieliliśmy się z wami zestawieniem najlepszych seriali dokumentalnych. Należy jednak pamiętać, że ten gatunek ma swoje odzwierciedlenie także w filmach pełnometrażowych. Bardzo dobrym przykładem jest tu produkcja zatytułowana TINA, która dzisiaj (tj. 17 maja) trafiła do biblioteki HBO Max. Jak sam tytuł wskazuje, jest to dokument poświęcony jednej z najwybitniejszych wokalistek naszych czasów, czyli Tinie Turner.

Film swój debiut zaliczył jeszcze w zeszłym roku, ale dopiero teraz trafia do jednego z największych serwisów streamingowych na świecie. Dokument tuż po premierze został nawet nominowany do kilku nagród filmowych, w tym Emmy 2021. Produkcja jest skierowana przede wszystkim do osób żywo zainteresowanych muzyką lat 80′, ale także tych, którzy uwielbiają zaglądać w kulisy życia największych gwiazd popkultury. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun filmu TINA.

Za reżyserię biografii odpowiada duet Daniel Lindsay oraz T.J. Martin, którzy wspólnie zdobyli Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Nagroda trafiła do nich w 2012 roku po premierze obrazu Niepokonani. Dokument o Tinie Turner charakteryzuje się przede wszystkim dużą liczbą nieopublikowanych wcześniej nagrań oraz także wywiadów z główną gwiazdą filmu i jej otoczeniem.

TINA pokazuje nam ogromny sukces 82-letniej piosenkarki, ale także jej liczne problemy prywatne i zawodowe. W przeszłości Tina Turner otwarcie mówiła o przemocy domowej, rasizmie oraz innych kłopotach, z którymi musiała się zmagać tuż przed wejściem na muzyczny szczyt. Młodsze pokolenie piosenkarkę może kojarzyć w pierwszej kolejności z takich hitów jak What’s Love Got to Do with It, I Don’t Wanna Lose You, The Best czy też We Don’t Need Another Hero.

Źródło: HBO Max

Sprawdź najnowsze wpisy