Nie żyje Matthew Perry, Chandler z „Przyjaciół” – zmarł w wieku 54 lat

1 minuta czytania
Komentarze

Matthew Perry znany szerszej publiczności jako Chandler z serialu Friends (Przyjaciele) został znaleziony martwy w jacuzzi w swoim domu w Los Angeles po zatrzymaniu akcji serca. Miał 54 lata.

Zmarł Matthew Perry

Aktor Matthew Perry, znany na całym świecie dzięki roli Chandlera Binga, w telewizyjnej komedii Przyjaciele, został znaleziony martwy w tę sobotę, jak podaje portal TMZ. Policja z Los Angeles (Kalifornia) znalazła go w jacuzzi po godzinie 16:10 czasu lokalnego. Miał 54 lata. 

przyjaciele serial
Fot. Friends / HBO Max

Jego aktorski sukces przypadł na rok 1994, kiedy stał się znany na całym świecie dzięki postaci Chandlera Binga w Friends, jednym z najbardziej znanych i znanych seriali komediowych w historii telewizji, w którym wystąpił przez 10 sezonów i 235 odcinków z Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisą Kudrow, Mattem LeBlancem i Davidem Schwimmerem. 

Sześciu aktorów spotkało się ponownie dwa lata temu w Friends: The Reunion – programie specjalnym HBO Max, który krytycy określili jako „najlepsze spotkanie wszechczasów” i w którym główna obsada omawiała niektóre z najlepszych ciekawostek i anegdot z serialu.

Serial pomógł Perry’emu w rozwoju kariery i wkrótce dostał role na dużym ekranie w filmach Fools Rush In w 1997, Almost Heroes w 1998 i The Whole Nine Yards w 2000. Chociaż „Przyjaciele” był jego najbardziej znanym serialem telewizyjnym, Perry zagrał także w Studio 60 on the Sunset Strip, Mr. Sunshine and The Odd Couple.

Źródło: TMZ, oprac. własne