ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lubicie „Arcane”? Powstanie dokument o tworzeniu serialu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Seriale

Arcane to serial, który pochłonął setki tysięcy widzów z całego świata. Produkcja, która zadebiutowała na Netflixie w listopadzie zeszłego roku, została oparta o uniwersum gry League of Legends. W związku z dużym zainteresowaniem serialem powstanie specjalny dokument poświęcony pracom nad całym projektem.

Bridging the Rift — dokument o powstaniu Arcane

Bridging the Rift — dokument o powstaniu Arcane

Nie skłamię jeśli powiem, że Arcane to jeden z największych zeszłorocznych hitów Netflixa. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko ze strony graczy League of Legends, ale także osób kompletnie niezaznajomionych z tym uniwersum. Duże zainteresowanie serialem sprawiło, że twórcy zabrali się za tworzenie drugiego sezonu serii. Zanim jednak nastąpi wyczekiwana premiera, Arcane przychodzi do nas ze specjalnym dokumentem.

Pięcioodcinkowy serial został zatytułowany Bridging the Rift. Co ciekawe będzie on powszechnie dostępny w serwisie YouTube. Dokument pojawi się na kanale Riot Games już 4 sierpnia, czyli za niecałe dwa miesiące. Do sieci trafił już pierwszy zwiastun, który nakierowuje nas na to, co będziemy mogli zobaczyć w nadchodzącej miniserii.

W trakcie seansu będziemy mogli bliżej przyjrzeć się kulisom tworzenia Arcane. Swoimi uwagami podzielą się z nami producenci, animatorzy oraz aktorzy, którzy brali udział przy kręceniu serialu. Dokument jest skierowany nie tylko do fanów League of Legends oraz produkcji Netflixa, ale także do wszystkich osób żywo zainteresowanych animacją i powstawaniem tak ogromnych projektów.

Dodatkowo premiera Bridging the Rift podsyci apetyty widzów na drugi sezon Arcane. W listopadzie zeszłego roku Riot poinformowało, że nowa odsłona hitowego serialu jest już w produkcji. Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się kiedy możemy spodziewać się jej debiutu. Zgodnie z wieloma przeciekami nastąpi to w 2022 lub 2023 roku.

Pierwszy sezon Arcane spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem. W ogólnoświatowym serwisie iMDB serial został oceniony przez ponad 180 tysięcy użytkowników. Średnia nota produkcji wyniosła aż 9.1 w skali 1-10. Dla porównania w polskim Filmwebie ocena pierwszego sezonu to 8.7 w tej samej skali.

Źródło: Riot

Sprawdź najnowsze wpisy