Patostreamer Kawiaq zatrzymany przez policję. Wiceminister komentuje: „Tak się kończy zgrywanie kozaka”

2 minuty czytania
Komentarze

Kawiaq został zatrzymany przez policję, a film z jego aresztowania został nawet opublikowany na stronie internetowej. To może być pokłosie głośnego Pandora Gate, gdzie rozprawiono się ze sceną polskich youtuberów. Kawiaq (Marcin F.) oraz Bartłomiej K. zostali zatrzymani przez policję po tym, jak podczas jednej ze swoich transmisji mieli upić jedną z towarzyszących im dziewczyn do nieprzytomności, a kolejną pobić.

Kawiaq zatrzymany przez policję – jest nagranie z aresztowania

Fot. screen ze stories Konopskyy na Instagramie

Pandora Gate faktycznie otworzyła Puszkę Pandory, a sprawą nagłośnioną przez Wardęgę oraz później Konopskyy’ego żyła cała Polska. I nie ma w tym stwierdzeniu zbyt dużej przesady, ponieważ tematem zainteresowali się nawet politycy. Ci wprawdzie zapewne zwietrzyli okazję przed wyborami parlamentarnymi, by dotrzeć do szerszej publiki, ale nie da się zaprzeczyć, że faktycznie coś zaczęło się dziać w temacie patostreamerów. I teraz widać tego efekty. Policja opublikowała bowiem film z zatrzymania Kawiaqa i wygląda na to, że najbliższy czas ten spędzi w areszcie śledczym.

Kryminalni ze śląskiej komendy wojewódzkiej bardzo wnikliwie analizowali materiał dotyczący dwóch młodych mężczyzn, którzy 17 listopada br. na terenie Bytomia i Gliwic dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet. Po zdarzeniu nastolatkowie wyjechali poza granicę naszego kraju. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski. W miniony weekend zatrzymali ich na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę.

Fragment komunikatu opublikowanego na stronie Policji Śląskiej

Kiedy o sprawie zaczęło robić się głośno, Kawiaq postanowił nie tylko zniknąć z internetu, ale i opuścić terytorium Polski. Sprytny wybieg nie zdał się jednak na wiele: gdy pojawiły się informacje o powrocie patostreamera do kraju, policja już na niego czekała.

Do sprawy odniósł się także Wiceminister Sprawiedliwości Piotr Cieplucha, który wcześniej był obrażany przez patostreamera. Prokuratura Okręgowa w Katowicach ma dziś przedstawić dwóm nastolatkom zarzuty.

Źródło: Policja Polska

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.