ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kiedy dwa virale się spotykają — Among Us w świecie Fortnite!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Współprace Fortnite z różnego rodzaju franczyzami, firmami czy celebrytami to temat na szeroką pracę magisterską. Epic Games do swojego największego hitu wprowadziło już elementy z takich serii jak Gwiezdne Wojny, Spider-Man czy Assassin’s Creed. Teraz do świata gry trafia natomiast hit sprzed dwóch lat — Among Us.

Fortnite x Among Us — tego nie spodziewał się chyba nikt

Fortnite x Among Us — tego nie spodziewał się chyba nikt

Czy tego chcemy, czy nie Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier wieloosobowych dostępnych na rynku. W związku z marką, jaką wytworzyło Epic Games co jakiś czas jesteśmy informowani o nowych współpracach podjętych przez producenta słynnego battle-royal. Co ciekawe najnowszym partnerem Fortnite zostało studio InnerSloth, czyli twórca hitowego Among Us.

W praktyce współpraca obu firm zaowocowała wprowadzeniem do świata Fortnite elementów znanych nam z viralowej gry sieciowej, która swój szczyt popularności osiągnęła pod koniec 2020 roku. W listopadzie i październiku w Among Us codziennie logowały się miliony graczy z całego świata. Pomimo tego, że w ostatnich miesiącach o produkcji InnerSloth zaczęło robić się coraz ciszej, nie przeszkodziło to Epic Games w „odkurzeniu” zasłużonego tytułu.

Niestety wszystkie osoby, które liczyły na to, że po rozpoczęciu kolaboracji w Fortnite będziemy mogli przybrać sylwetkę jednego z członków załogi, muszą obejść się smakiem. Współpraca sprowadza się do wprowadzenia nowego plecaka oraz emotki. Dostęp do zestawu dostaną wszystkie osoby, które zakupiły Among Us w sklepie Epic Games.

Po rozpakowaniu pakietu w naszej garderobie pojawi się jeden plecak w dziesięciu wersjach kolorystycznych (czerwony, niebieski, zielony, różowy, pomarańczowy, czarny, biały, żółty, brązowy i fioletowy). Dodatkowo zestaw zawiera unikalny taniec, który nawiązuje do Among Us. Wygląd plecaków oraz emotki możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Biorąc pod uwagę skale popularności obu tytułów, po współpracy mogliśmy spodziewać się czegoś więcej. Wprowadzenie do gry zaledwie jednego plecaka oraz jednego tańca to dosyć mizerny wynik jeśli pod uwagę weźmiemy poprzednie współprace Epic Games. Niemniej bardzo możliwe, że w przyszłości partnerstwo znacznie się poszerzy, a gracze do swojej dyspozycji dostaną kolejne skiny oraz zawartości specjalne.

Źródło: InnerSloth

Sprawdź najnowsze wpisy