ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Samsung aplikacja

Smart TV od Samsunga z nową aplikacją – granie w chmurze prosto od Microsoftu

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Na nowych Smart TV od Samsunga pojawi się niedługo aplikacja Xbox. Dzięki temu do grania nie będzie już potrzebna konsola Microsoftu, a wystarczy kompatybilny kontroler łączący się z telewizorem za pomocą bluetooth. Do tego dochodzi jeszcze parę warunków, ale do nich zaraz przejdziemy. To ogłoszenie potwierdza tylko, że Microsoft faktycznie zamierza sprawić, że gry będą szeroko dostępne dla wszystkich tych, którzy będą mieli ochotę po prostu grać. Niezależnie od sprzętu, którego używają.

Xbox na nowych Smart TV od Samsunga – nowa aplikacja do grania w chmurze

Samsung Smart TV Xbox

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcieliby grać w gry wideo na telewizorach, a niekoniecznie chcą inwestować w konsole czy dodatkowe sprzęty. Microsoft ogłosił właśnie, że ich aplikacja Xbox zmierza na Smart TV od Samsunga. Nowa aplikacja pojawić ma się na 27 rynkach już 30 czerwca tego roku. To bardzo dobra wiadomość, ale generalnie tylko dla posiadaczy nowych telewizorów od producenta. Aplikacja Xbox ma pojawić się bowiem na Smart TV Samsunga z 2022 roku, więc wiele osób na ten moment zostanie pozbawionych dostępu do nowej aplikacji.

Microsoft tym samym rozszerza swoje plany, by wprowadzić granie w chmurze wszędzie tam, gdzie to możliwe. Posiadacze Smart TV od Samsunga będą mogli grać w produkcje po prostu logując się do aplikacji. Oczywiście tutaj wymagane będzie konto i opłacona subskrypcja dla Xbox Game Pass Ultimate, która daje dostęp do Cloud Gaming oraz szybki Internet. Jeżeli jednak nie opłacamy subskrypcji, można będzie zagrać w Fortnite, do którego dostęp jest darmowy. To wprawdzie tylko jedna produkcja, ale wyjątkowo popularna, więc chętni z pewnością się znajdą.

W przyszłości Microsoft nie wyklucza partnerstwa z innymi producentami telewizorów, ale na chwilę obecną tylko posiadacze Samsungów będą mogli skorzystać z tej funkcji. Do grania potrzebny jeszcze będzie kontroler bluetooth, ale tutaj nie musi to być sprzęt od Xbox-a. Można będzie podłączyć np. kontroler od PlayStation 5, czyli DualSense. Microsoft właśnie zrobił kolejny krok ku temu, by granie było jeszcze bardziej dostępne. Czy to sprawi, że gry w chmurze staną się popularniejsze? Po części z pewnością tak, ale ograniczenie aplikacji do telewizorów z 2022 roku pewnie też będzie dla niektórych zniechęcające.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy