ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa aktualizacja w The Sims 4 – od teraz można dostosować zaimki swoich postaci

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Electronic Arts zdecydowanie idzie z duchem czasu. Do angielskiej wersji gry The Sims 4 trafiła właśnie nowa aktualizacja. Jednym z najważniejszych jej elementów jest możliwość edytowania zaimków naszych postaci. Co to oznacza w praktyce?

The Sims 4 ponownie stawia na różnorodność

The Sims 4 ponownie stawia na różnorodność

Społeczność The Sims 4 od dłuższego czasu domagała się wprowadzenia do ich ulubionego tytułu nowej aktualizacji, która urozmaiciłaby niektóre aspekty tworzenia postaci. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o możliwość kreowania oraz edytowana zaimków, którymi posługuje się nasza postać. Na ten moment patch trafił jedynie do angielskiej wersji językowej gry, ale Electronic Arts poinformowało, że wkrótce zbada także inne kultury oraz języki, żeby móc prawidłowo dostosować ten element gry do panujących warunków.

Dla osób niezaznajomionych z tematem — zaimkami posługują się przeważnie osoby „niebinarne” oraz transpłciowe. Być może kojarzycie dyskusje o tym jak powinno zwracać się do poszczególnych ludzi, on/ono/ona i tak dalej. Electronic Arts zajęło się tym, żeby takich zagwozdek nie mieli wirtualni Simowie, którzy od teraz mogą dowolnie dostosowywać swoje zaimki.

Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy stworzyć standardowych postaci, tak jak robiliśmy to w przypadku poprzednich odsłon serii. Możliwość tworzenia zaimków to tylko „dodatkowa opcja” skierowana do konkretnej grupy odbiorców The Sims 4. Ponadto Electronic Arts poinformowało, że bada możliwość edycji słów nacechowany płciowo. Przykładem takich terminów są „policjant” oraz „policjantka”.

Wszystkie omówione wyżej ruchy twórców The Sims 4 są podyktowane polityką różnorodności oraz inkluzywności. Electronic Arts otwarcie mówi o tym, że nie chce, aby czołowy symulator życia wykluczał jakąkolwiek społeczność czy grupę osób. Co ciekawe twórcy produkcji z 2014 roku poinformowali, że nie jest to koniec ich działań w kierunku „rozszerzania wrażeń” płynących z rozgrywki.

Wystarczy wspomnieć o tym, że jednym z ostatnich większych dodatków do gry The Sims 4 były Ślubne historie. W tym DLC mogliśmy zaaranżować ślub par homoseksualnych, przez co patch miał duże problemy z tym, żeby zadebiutować na rynku rosyjskim.

Źródło: Electronic Arts

Sprawdź najnowsze wpisy