Need for Speed

Need for Speed Mobile — pierwsze przecieki z rozgrywki pojawiły się na YouTube

2 minuty czytania
Komentarze

Need for Speed to bardzo zasłużona seria gier wyścigowych, z którą wspomnienia wiążą miliony graczy z całego świata. Aktualnie twórcy pracują nad nową odsłoną cyklu, która trafi tylko na next-genowe konsole. Co ciekawe deweloperzy zajmują się także mobilną wersją gry, która niedawno zaczęła podbijać internet.

Mobilniak Need for Speed — czy na to czekamy?

Mobilniak Need for Speed — czy na to czekamy?

Oczywiście gdy myślimy o serii Need for Speed, w pierwszej kolejności do głowy przychodzą nam ogromne produkcje pojawiające się na konsolach oraz komputerach osobistych. Niemniej Electronic Arts przyzwyczaiło nas do tego, że lubi otwierać się na nowe kierunki. Przejawem tego są liczne gry mobilne takie jak, chociażby zapowiedziany kilka dni temu The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Najnowsze doniesienia dotyczące mobilniaków od EA dotyczą natomiast cyklu Need for Speed.

W sieci pojawił się gameplay pokazujący jak ma wyglądać Need for Speed Mobile, który zostanie wydany jeszcze w tym roku. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie jest to oficjalny film udostępniony przez Electronic Arts czy Tencent Games, które pracuje nad grą. Niemniej wideo pokazuje, że wszyscy fani serii, którzy sceptycznie podchodzili do możliwości przeniesienia wrażeń z dużego ekranu na urządzenia mobilne byli w błędzie.

Przede wszystkim wrażenie może robić na nas grafika, która wcale nie kojarzy się ze smartfonami czy tabletami. Dodatkowo w przypadku gier wyścigowych twórcy mają dużo możliwości dotyczących sterowania. W tym przypadku wszystko wskazuje na to, że Tencent Games spisało się co najmniej przyzwoicie. Oglądając film, łatwo zauważyć, że sterujący posiada dużą kontrolę nad samochodem, wchodząc w zakręty czy też używając specjalnego dopalacza.

Według najnowszych doniesień w Need for Speed Mobile na pewno pojawią się te trzy pojazdy: McLaren F1, Lamborghini Aventador SVJ oraz Lamborghini Gallardo. Dodatkowo w grze zabraknie policji oraz wątku fabularnego. Głównym zadaniem gracze będzie więc ściganie się ze znajomymi lub komputerem. Co ciekawe mapy w nowym mobilniaku są zaczerpnięte z Need for Speed Heat z 2019 roku.

Źródło: Exputer

Motyw