Mężczyzna o długich brązowych włosach i brodzie, w czarnej zbroi, na tle bitewnego pola.

EA tworzy nową grę! Oto The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth

2 minuty czytania
Komentarze

Electronic Arts za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało, że jest w trakcie opracowywania nowej gry. Nie będzie to byle jaka produkcja, ale tytuł mobilny oparty o franczyzę Władcy Pierścieni. Sama gra będzie nazywać się The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth.

Fani już czekają na The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth

Fani już czekają na The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth

Electronic Arts ma bardzo ambitne plany wydawnicze. Potwierdzeniem tych słów niech będzie dzisiejsza zapowiedź nadchodzącej produkcji. The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth to darmowa gra mobilna opracowywana w ścisłej współpracy z Middle-earth Enterprises. Tytuł będzie opierać się o konwencję turowego RPG, w którym gracze będą toczyć turowe walki. W związku z tym, że gra powstaje na licencji Tolkienowskich dzieł, nie zabraknie w niej postaci oraz wydarzeń znanych nam, chociażby z serii Władca Pierścieni czy Hobbit.

Zobacz też: Zwiastun Avatar Istota wody – trailer 2. części wyczekiwanego hitu już jest

Za produkcję The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth odpowiada oddział EA Capital Games. Jest to studio, które stoi za ciepło przyjętą grą mobilną z 2015 roku — Star Wars: Galaxy of Heroes. Zgodnie z zapowiedziami Electronic Arts nowa produkcja ma zapewniać immersyjną rozgrywkę, w której oczywiście pojawią się mikropłatności. Dobrą wiadomością dla wszystkich osób zainteresowanych grą jest to, że działający przy niej zespół „składa się z wielkich fanów Tolkiena oraz jego dzieł”.

Co ciekawe będzie to pierwsza gra Electronic Arts obracająca się w uniwersum Władcy Pierścieni od wydanego w 2009 roku akcyjniaka — The Lord of the Rings: Conquest. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że fani całej franczyzy mają przed sobą rok pełen emocji. W ciągu kilku najbliższych miesięcy na rynku ma zadebiutować bowiem gra The Lord of the Rings: Gollum. Tytuł opracowywany przez Daedalic Entertainment trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. Oczywiście nie można także zapominać o serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy przygotowywanym przez Amazon.

Źródło: Electronic Arts

Motyw