Need for Speed

Poznaliśmy datę premiery nowego Need for Speed? Gra ma trafić tylko na next-geny!

2 minuty czytania
Komentarze

Wszyscy fani ulicznych wyścigów z ekscytacją wyczekują nowej gry z serii Need for Speed. Ostatni tytuł z cyklu na rynek trafił w 2019 roku i od tamtej pory na próżno szukać kolejnych produkcji. Sytuacja ta może zmienić się jeszcze w tym roku za sprawą naprawdę dużej produkcji.

Need for Speed tylko dla graczy next-genów?

Need for Speed tylko dla graczy next-genów?

Jeff Grubb — dziennikarz obracający się w branży gier wideo za pośrednictwem swojego programu premium zatytułowanego Grubbsnax, zapowiedział premierę nowej gry z serii Need for Speed. Amerykanin powszechnie jest uważany za bardzo dobre źródło informacji, więc istnieje duża szansa na to, że przedstawionego przez niego doniesienia pokryją się z ruchami Electronic Arts.

Need for Speed ​​nie zmienia kursu i pojawi się w tym roku… to prawda, że stanie się to w listopadzie. Jeśli jesteś fanem tej serii i posiadasz next-genową konsolę mamy świetną wiadomość — gra pojawi się tylko na tych platformach.

Jeff Grubb

Zobacz też: Gra Indiana Jones od Bethesdy — co wiemy na ten moment?

Najnowszy Need for Speed miał pojawić się dużo wcześniej, jednak Electronic Arts zdecydowało się na przesunięcie debitu gry. Powód? Wysłanie deweloperów z Criterion Games (producent) do pomocy przy pracach związanych z Battlefield 2042. Po sfinalizowaniu i wypuszczeniu nie do końca udanej strzelanki brytyjskie studio nareszcie może w pełni skupić się na rozwijaniu ikonicznej serii wyścigowej.

Poza terminem premiery nowego Need for Speed interesująca wydaje się być także „next-genowa” strategia twórców. Dwie ostatnie gry z cyklu, czyli Heat (2019) oraz Payback (2017) pojawiły się zarówno na komputerach osobistych jak i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Zapowiedź wypuszczenia najnowszego Need for Speed tylko na Xbox Series X|S i PlayStation 5 wydaje się być nieco odważna. Niestety Grubb nie wspomniał, czy producenci pracują także nad portem gry na komputery osobiste.

Dziennikarz poinformował za to, że fabuła wyczekiwanej „wyścigówki” ma być osadzona w Miami w Stanach Zjednoczonych. W tym miejscu Grubb zaznaczył jednak, że wciąż nie jest to potwierdzone, a koncepcja twórców może się zmienić.

Źródło: Video Games Chronicle

Motyw