Grafika przedstawiająca postacie z różnych gier wideo, od lewej zaawansowane postacie fantasy z mieczami i magią, przez zamaskowanych żołnierzy w środku, po grupę kolorowych, stylizowanych postaci symulacyjnej gry życia po prawej.
LINKI AFILIACYJNE

Najlepsze darmowe gry na PC. TOP20 tytułów, które nic nie kosztują

20 minut czytania
Komentarze

Chciałbyś oderwać się od pracy i na chwilę przejść do wirtualnego świata, ale nie wiesz w co zagrać? Zerknij na nasz ranking gier, które nic nie kosztują, a jednocześnie zapewniają mnóstwo frajdy. Darmowe gry nie muszą być produkcjami niszowymi, wręcz przeciwnie – większość proponowanych przez nas tytułów to uznane marki z ogromną społecznością.

Gdzie pobierać najlepsze darmowe gry? Te platformy to prawdziwy must-have

Grafika przedstawia logotyp platformy Steam, który gniecie stopą logotyp firmy Epic Games.

Choć wszystkie platformy sprzedające gry od czasu do czasu oferują płatne tytuły za darmo, prym od dłuższego czasu wiedzie Epic Games. Ogromne pieniądze zarobione na Fortnite pozwoliły ekipie Tima Sweeneya na dokładanie do interesu i ściąganie graczy do sklepu, który w regularnych odstępach czasu serwuje kolejne pozycje – musimy jedynie trzymać rękę na pulsie i w odpowiednim czasie przypisać je do konta.

W ten sposób zupełnie za darmo mogliśmy pozyskać m.in. takie perełki jak Control, Frostpunk, Civilization VI, Grand Theft Auto V, Pillars of Eternity – Definitive Edition, Tyranny – Gold Edition, Mutant Year Zero: Road to Eden czy Alien: Isolation.

Warto także regularnie przeglądać kategorię free to play, zawsze możemy trafić na coś, co przykuje naszą uwagę. Lista platform z przekierowaniami do sekcji darmowych gier:

Gdy gracze tworzą własne światy – Roblox

Grafika przedstawiająca kadr z gry Roblox. Na grafice znajduje się duży napis "Roblox".

Darmowe gry mogą być nietypowe, nieszablonowe i posiadać unikalny koncept. Roblox to rzadki przypadek, w którym twórcy wiernie przenieśli pryncypia Web 2.0 do cyfrowej rozrywki, oddając w ręce graczy intuicyjne narzędzie do tworzenia wirtualnych światów i zasad w nich panujących. Każdy taki świat jest właściwie inną grą, która została zaprojektowana od zera bądź przy wykorzystaniu gotowych elementów. Kreacji podlegają zarówno całe mapy, jak i najmniejsze szczegóły wypełniających je atrakcji, a autorów ogranicza jedynie ich wyobraźnia.

W swojej krótkiej przygodzie z tym tytułem ścigałem się ulicami miasta bolidem Formuły 1, fragowałem innych graczy w rozgrywce z perspektywy pierwszej osoby i uciekałem przed potworem w formule survival horroru à la Dead by Daylight. Zaraz potem wymieniłem poglądy na temat wyższości gofrów nad kebabami (voice chat!) i dołączyłem do grupy kawalarzy serwujących wyjątkowo czerstwe suchary.

Kadr z gry Roblox - różowa wyścigówka wypada z toru, na którym wyprzedzają ją żółta taksówka oraz niebieski bolid.

Wracając na ziemię, zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać uwolnioną kreatywność i zdolności pisania w języku Lua do monetyzacji udostępnianych dzieł. Wirtualna waluta zwana Robux umożliwia zakup projektów innych osób bądź sprzedaż własnych, choć znajdziemy tu także tony darmowego contentu bez uczestniczenia w mikropłatnościach.

Rola deweloperów w dużej mierze sprowadza się do zarządzania platformą, udostępniania nowych funkcjonalności i moderacji, bowiem tytuł został skierowany zarówno do młodych, jak i dorosłych graczy.

Grę pobierzemy ze strony producenta pod adresem roblox.com

Majstersztyk w kategorii hack’n’slash – Path of Exile

Kadr z gry Path of Exile

Prawdziwy majstersztyk gatunku i gra-usługa w jednym, z ciągle aktualizowaną zawartością i hordami przeciwników do pokonania. Autorom z Grinding Gear Games przyświecała jedna idea – zróbmy grę na tyle dobrą, żeby gracze sami chcieli nas wspierać kupując kosmetyczne zestawy i elementy niewpływające na balans rozgrywki.

W czasach kiedy Blizzard nie był w najlepszej formie (dopiero dodatek Reaper of Souls naprawił utrzymane w lżejszym klimacie Diablo 3), a na rynku brakowało dobrych pozycji dla zwolenników przemierzania złowrogich krain w ponurym świecie fantasy, gdzie trup ściele się gęsto, Path of Exile jawił się jako wybawienie. Utrzymana mroczna tonacja, nietrzymające gracza za rączkę mechaniki i złożoność systemów rozbudowy postaci oraz tworzenia build’ów, przełożyły się na szybko rosnącą popularność wygnańca z Wraeclast.

Kadr z gry Path of Exile

Nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie sytuacja się zmieniła. Twórcy nie zwalniają tempa – w 2020 roku zadebiutowały rozszerzenia Delirium, Harvest oraz Heist, zaś w poprzednim roku pojawił się dodatek Ultimatum i zmieniający endgame Echoes of the Atlas. Przy okazji premiery tego ostatniego zanotowano kolejny rekord liczby graczy jednocześnie bawiących się na platformie Steam, a w międzyczasie gra zadebiutowała także na konsolach Xbox i PlayStation.

Path of Exile dostępny jest do pobrania na stronach:

Rundka spray & pray przed snem – Call of Duty: Warzone 2.0

Czym byłoby zestawienie gier free to play bez darmowego Call of Duty? Zapoczątkowana w Werdańsku przygoda trwa w najlepsze do dzisiaj, a formuła battle-royale ciągle przyciąga całe rzesze graczy. Dość powiedzieć, że tylko w pierwszym roku od premiery w tytuł zagrało ponad 100 milionów graczy, co jest fenomenalnym wynikiem.

Siłą Warzone jest szybkość rozgrywki i sprawny gunplay, który garściami czerpie z rozwiązań poprzednich odsłon oraz liczne wydarzenia i zadania, sprawiające, że zawsze jest co robić i do czego dążyć. Środowisko walki oczywiście musiało się zmienić. Małe, ciasne wręcz mapy, zastąpione zostały gigantyczną z początku przestrzenią, kojarzącą się z serią Battlefield. Do tego doszło wykorzystanie pojazdów, dłuższy ttk (time to kill – czas potrzebny na zadanie krytycznych obrażeń przeciwnikowi) oraz czynnik upływającego czasu, nieustannie zmieniający zasady walki (coraz mniejsza mapa wymusza adaptację i zmianę broni).

Czy strefa wojny w jakiś sposób dodatkowo wyróżnia się na tle innych produkcji tego typu? Powiewem świeżości jest wprowadzenie po śmierci formy pojedynku w gułagu, gdzie mierzymy się z innym graczem na krótkim dystansie. Udany przepis na dodatkowe emocje i szansa na powrót z zaświatów urozmaiciła i tak wciągający gameplay, który z powodzeniem utrwala w nas syndrom „jeszcze jednej rundy”.

Oficjalna strona gry dostępna jest pod adresem:

Czytaj więcej: Call of Duty – 10 najlepszych misji w historii serii. Lądowanie w Normandii to dopiero początek

Gdy Batman okłada po twarzy królika Buggsa – MultiVersus (GRA NIEAKTYWNA)

Grafika otwierająca z gry Multiversis. Na środku znajduje się Batman i Kudłaty.

Absurdalność czasem może być cechą pozytywną. Przekonuje nas o tym MultiVersus autorstwa Warner Bros. Platformowa bijatyka jest niezwykle prostą w obsłudze grą, jednakże niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji. Jak bowiem inaczej spojrzeć na możliwość stoczenia pojedynku Kudłatym ze Scooby’ego Doo stając naprzeciw LeBrona Jamesa!

Podstawowym założeniem omawianej właśnie gry jest bójka na specjalnie przygotowanych mapach. Wszystko to w formacie platformówki. W MultiVersus możemy toczyć batalie zarówno w formatach jeden na jednego jak i każdy na każdego. Dla osób lubujących się w kooperacji twórcy pozostawiają do dyspozycji tryb dwóch na dwóch. Taka różnorodność sprawia, że każdy typ gracza na pewno znajdzie coś dla siebie.

Niemniej największym atrybutem gry jest zestaw bohaterów, w których możemy się wcielić. Batman, Kudłaty, królik Buggs, Arya Stark, Tom, Jerry czy LeBron James — to zaledwie garstka ze stale rosnącej grupy postaci dostępnych w MultiVersus .

Ciężko ukryć, że produkcja Warner Bros. to lekki tytuł, w którym możemy zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Wcielając się w naszych ulubionych bohaterów, możemy na dłuższą chwilę oderwać się od otaczającego nas świata i spędzić godzinę, dwie lub trzy stale się przy tym uśmiechając.

MultiVersus pobierzecie tutaj:

MultiVersus PC
MultiVersus PlayStation Store
MultiVersus Xbox

AKTUALIZACJA

Twórcy MultiVersus zdecydowali się tymczasowo wyłączyć serwery gry, aby przeanalizować błędy oraz niedoskonałości napotkane w becie. Niemniej głośna produkcja ma wrócić na rynek jeszcze w 2024 roku, więc głęboko wierzę, że wciąż będzie ona prezentować tak dobry poziom jak miało to miejsce w dotychczasowej wersji.

Starcie tytanów gier MOBA – League of Legends i DOTA 2

Dwa tytuły, które od niepamiętnych czasów walczą ze sobą o sympatię zwolenników gier MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). To właśnie te dwie duże marki spopularyzowały, a później w dużym stopniu zmonopolizowały gatunek, zasięgiem ustępujący praktycznie tylko battle royale. Co tak bardzo przyciąga graczy do produkcji Riot Games i Valve?

Przede wszystkim głębia rozgrywki, łącząca elementy strategii czasu rzeczywistego, action-RPG i zręcznościówki. Obie gry pochłaniają mnóstwo czasu choćby z tego tytułu, że choć podstawy nie wydają się szczególnie skomplikowane, gra na wysokim poziomie wymaga dużych umiejętności, wiedzy i koordynacji z pozostałymi członkami zespołu. O zwycięstwie decyduje znajomość własnej postaci, właściwy dobór drużyny przed rozpoczęciem walki i przyjęta taktyka, a nie łut szczęścia.

Kadr z gry DOTA 2

Osiągnięcie takiego pułapu skilla, to – w zależności od aspiracji i naturalnych predyspozycji – kilkaset do kilku tysięcy godzin gry. Satysfakcja z osiąganych postępów jest jednak ciągła, bowiem obie pozycje fenomenalnie opanowały mechanikę nagradzania graczy za uczestniczenie w przeróżnych eventach i gratyfikacji za czynione postępy. Rozbudowano też aspekty dotyczące personalizacji postaci (przedmioty kosmetyczne) i rankingi, możemy się więc wyróżnić z tłumu i porównywać statsy.

League of Legends i DOTA 2 pobierzemy ze stron wydawców:

Czytaj więcej: Najbardziej niepokojące sceny w grach wideo. „To chore”

Jesteś bohaterem swojego domu – The Sims 4

Kadr z gry The Sims 4 Wesele.

W październiku doszło do rzeczy historycznej dla całej serii The Sims. Czwarta, czyli wciąż najnowsza odsłona cyklu przeszła bowiem do modelu free-to-play. Dzięki takiemu ruchowi Electronic Arts sprytnie wkradło się do naszego dzisiejszego zestawienia. Pomimo tego, że sama gra ma już ponad osiem lat wciąż możemy spędzić w niej dziesiątki godzin, świetnie się przy tym bawiąc.

Motorem napędowym The Sims 4 jest na pewno możliwość personalizacji niemalże każdego elementu naszych postaci oraz domu, w którym będą one mieszkać. Dodatkowo niczym najwyższa z najwyższych mocy możemy wpływać na poczynania bohaterów oraz ich relacje. Taki zestaw cech sprawia, że tytuł od Electronic Arts pomimo zaawansowanego peselu wciąż jest niezwykle atrakcyjny.

O to, żeby nie było nam nudno w trakcie dłuższych posiedzeń przy The Sims 4 zadbają wszelakie DLC. Niestety twórcy gry przechodząc do modelu free-to-play zdecydowali, że dodatki wciąż pozostaną płatne. Niemniej przy okazji różnych promocji duże pakiety urozmaicające rozgrywkę są dostępne w naprawdę rozsądnych cenach.

Cóż, pomimo tego, że seria The Sims posiada łatkę „gier dla dziewczyn”, sporo dobrego czasu mogą przy niej spędzić dosłownie wszyscy gracze. W końcu kto nigdy nie wybudował swojego domu marzeń przy użyciu słynnego już „motherlode”.

Jeśli ta pozycja przypadło wam do gustu, bardzo możliwe, że wydarzy się to również z naszymi tekstami dotyczącymi pozostałych aktywnośći w The Sims 4. Mam tu na myśli poradniki skupiające się na modach, kodach oraz darmowym aspekcie rozgrywki. Tymczasem, jeśli chcecie rzucić okiem w przyszłość, warto zaznajomić się z naszym tekstem o kodach do The Sims 5.

The Sims 4 pobierzecie poniżej:

Odłamkowym, ładuj – World of Tanks

Logotyp gry World of Tanks. Na środku grafiki znajduje się czołg.

Dwanaście lat na karku, a paliwa w zbiornikach czołgów nie brakuje. Choć od dnia premiery wiele się na polach bitew i w hangarach zmieniło, esencja gry pozostała niezmieniona – sieciowe starcie pancerniaków ma być emocjonujące i nieprzesycone zbytnim realizmem.

World of Tanks na stałe zapisało się już w historii gier, dzięki rozwinięciu pomysłu na sprowadzenie walki przy użyciu czołgów do poziomu kontroli nad jedną tylko jednostką. Przedstawienie zmagań z perspektywy pierwszej (w trybie celowania) i trzeciej osoby (kamera używana do przemieszczania się i oglądu pola walki), okazało się absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Z biegiem czasu usprawnieniom poddano praktycznie każdy element składowy tytułu. Zmianie uległ silnik gry i grafika, która oferuje teraz tekstury w wysokiej rozdzielczości i szczegółowe modele obiektów, dodano nowe mapy i tryby rozgrywki oraz to co gracze kochali najbardziej – ogromną liczbę dostępnego sprzętu.

Całość doprawiono szczyptą potrzebnego balansu (prawdziwą rewolucję przeszła choćby królowa wojny, artyleria) oraz dużą garścią niuansów dotyczących naszego „warsztatu”. Gromadzenie kolekcji siejących zniszczenie maszyn kupowanych za walutę zdobywaną podczas bojowych zmagań i dłubanie przy ich wyposażeniu (wybieramy m.in. armatę, wieżyczkę, gąsienice czy amunicję), jest chlebem powszednim każdego szanującego się czołgisty.

World of Tanks dostępny jest do pobrania na stronach:

Ulepszone, odświeżone i gotowe do działania – Overwatch 2

Nie zapominajmy także o klasykach, które zyskały „nową skórę”. Takim mianem możemy określić na pewno Overwatch 2 od Blizzarda, który w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru z 2016 roku działa w formule free-to-play. Omawiana właśnie produkcja jest w zasadzie połączeniem klasycznych FPS-ów z motywem supermocy oraz umiejętności specjalnych, które bez wątpienia mogą kojarzyć się nam z League of Legends.

Na taki trop kieruje nas także kooperacyjny wydźwięk rozgrywki. Jako gracz możemy wraz ze swoimi znajomymi (lub losowymi sojusznikami) mierzyć się z hordami przeciwników, w których wcielają się albo inni użytkownicy albo sztuczna inteligencja. Wszystko to zwieńczone o bardzo przyjemną otoczkę audiowizualną oraz zawrotną dynamikę ekranowej akcji.

Główni bohaterowie gry Overwatch 2.

O sile drugiego Overwatcha świadczy także szeroki wachlarz dostępnych bohaterów. Na moment pisania tego tekstu Blizzard oferuje graczom aż 35 grywalnych herosów. Oczywiście każdy z nich posiada unikalne umiejętności oraz bronie. W związku z tym w Overwatch 2 ciężko o nudę, ponieważ gdy tylko „znudzicie się” daną postacią śmiało możecie wypróbować nową, dzięki której odkryjecie rozgrywkę z nieco innej strony.

Nie da się ukryć, że tytuł od Blizzarda trafi w gusta wszystkich fanów taktycznych zmagań. Dodatkowo Overwatch 2 jest także świetnym shooterem, który pomimo tego, iż jest dosyć nowy na rynku (premiera w październiku 2022 roku) ma za sobą całkiem spore doświadczenie wyniesione z „jedynki”.

Overwatch 2 można pobrać tutaj:

Ewolucja rewolucyjnej formuły – Fortnite: Battle Royale

Grafika otwierająca z gry Fortnite.

W zestawieniu nie mogło zabraknąć największej gry ostatnich lat. Kwintesencja formuły battle royale, która rzuciła świat na kolana, znalazła niebywałą wręcz liczbę odbiorców. O dziwo, przyjazne opakowanie i kreskówkowa kolorowa grafika zyskały sympatię nie tylko najmłodszych odbiorców, ale także nastolatków i w mniejszym stopniu osób dorosłych.

Za tym sukcesem stoi spora grywalność, niski próg wejścia, spektakularne wydarzenia (koncert Ariany Grande!) oraz cechy charakterystyczne produkcji, które w żadnym innym tytule nie były zrealizowane w tak intuicyjny sposób. Najbardziej przystępną i popularną mechaniką rozgrywki była do niedawna funkcja budowania. Dlaczego do niedawna?

W najnowszej aktualizacji możliwości budowania z podstawowego trybu gry zastąpiono nadosłoną, która pomoże nam w walce z przeciwnikami. Zwiększono również prędkość postaci oraz dodano możliwość podciągania się i otwierania drzwi zarówno barkiem, jak i ślizgiem. Na graczy czekają nowe bronie i postacie, a tryb kreatywny zyskał w ostatnim czasie m.in. przenośnik rekwizytów, odtwarzacz wideo i urządzenie wody, pozwalające na tworzenie miejsc do podróżowania pojazdami wodnymi i umieszczania łowisk.

Czy ewolucja sprawdzającej się do tej pory formuły przyniesie twórcom oczekiwane rezultaty? Na to pytanie odpowiedź poznamy dopiero w nadchodzących miesiącach.

Czytaj więcej: Najgorsze gry, które powróciły w wielkim stylu

Karciany zawrót głowy – Gwint

Kadr z gry karcianej Gwint.

Darmowe gry znajdziemy również w segmencie popularnych „karcianek”. Na specjalne wyróżnienie zasługuje tu Gwint, czyli produkcja osadzona w uniwersum Wiedźmina, stworzona przez CD PROJEKT RED. Bazując na popularnej minigrze z Dzikiego Gonu, omawiana właśnie gra rozszerza te zasady i wprowadza unikalne mechaniki, oferując w pełni rozwinięte doświadczenie karciane. Gracze budują talię kart z pięciu różnych frakcji, każda z charakterystycznymi zdolnościami i stylami gry. Poprzez strategiczne planowanie, dobieranie kart oraz przewidywanie ruchów przeciwnika, gracze starają się zdobyć przewagę i wygrać trzy rundy z rzędu.

Kogo mógłby zainteresować Gwint? Przede wszystkim miłośników uniwersum Wiedźmina, którzy chcą zagłębić się w świat gry karcianej z ulubionymi bohaterami. Ale to nie wszystko! Osoby ceniące strategiczne myślenie, planowanie i rywalizację znajdą w Gwincie wyzwanie. Jeśli jesteś fanem gier karcianych takich jak Hearthstone czy Magic: The Gathering, Gwint może stać się twoim kolejnym ulubieńcem. A z racji tego, że gra jest darmowa, jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą wypróbować coś nowego bez inwestowania środków.

Gwinta pobierzesz tutaj:

Najlepsze darmowe gry Steam

Logotyp platformy Steam

Bardzo dobre darmowe i fajne gry znajdziemy również na platformie Steam. Poniżej znajdziecie krótkie zestawienie tytułów, o których nie wspominałem powyżej.

Team Fortress 2

Co powiecie na klasyczną strzelankę drużynową od Valve? Team Fortress 2 oferuje różnorodne klasy postaci i intensywne bitwy. Pomimo swojego wieku, gra nadal cieszy się dużą popularnością dzięki swojemu humorystycznemu tonowi i dobrze zbalansowanej rozgrywce.

Paladins

Jeśli szukasz darmowej alternatywy dla Overwatcha mam coś dla ciebie! Paladins to drużynowa strzelanka, która oferuje szeroką gamę postaci i dynamiczną rozgrywkę. Co więcej, system kart pozwala na dostosowanie umiejętności postaci do własnego stylu gry.

Brawlhalla

Jeśli lubicie lekkie klimaty, na pewno spodoba wam się platformowa gra bijatyka, w której gracze walczą, aby zrzucić przeciwników z planszy. Brawlhalla oferuje mnóstwo trybów gry, w tym zabawę dla jednego gracza, kooperację i wieloosobowe bitwy. Co więcej, gracze mogą wybierać spośród ponad pięćdziesięciu bohaterów, którzy posiadają różnorodne umiejętności i zagrania specjalne.

Goose Goose Duck

Ta komiksowa produkcja jest osadzona w klimacie podobnym do popularnego Among Us, jednak w ramach rozgrywki gracze wcielają się w gęsi, a ich zadaniem jest współpracowanie, aby wykonać zadania lub sabotować je jako zdrajca. Omawiany właśnie tytuł trafi zarówno do młodszych jak i starszych odbiorców, którzy lubią rywalizację i wspólną zabawę w grupie.

Najlepsze darmowe gry Epic Games

Logotyp platformy Epic Games Store

Jeśli szukacie darmowych tytułów dostępnych na Epic Games Store, także i tutaj znajdzie się kilka wartych uwagi produkcji. Oto najciekawsze z propozycji:

Dauntless

Dauntless to gra akcji RPG, w której gracze polują na potężne potwory zwane również Behemotami. Rozgrywka oferuje kooperacyjną zabawę i system craftowania, który pozwala ulepszać swoje uzbrojenie i umiejętności.

Warframe

W ramach rozgrywki w Warframe gracze wcielają się w role potężnych wojowników Tenno, którzy używają specjalnych pancerzy do walki. Gra oferuje nie tylko dynamiczną akcję PvE w różnego rodzaju sceneriach, ale również świetny system rozbudowywania postaci.

Striker Manager 3

Czas na trochę sportu w postaci gręy menedżerskiej. W tym tytule gracze zarządzają własną drużyną piłkarską, a w ich rękach leżą nie tylko losy kolejnych meczów, ale również finansów klubu oraz jego infrastruktury.

Inne darmowe gry warte wyróżnienia

Logotyp gry Counter-Strike 2
Fot. Valve / materiały prasowe

Darmowe gry to oczywiście fajne gry. Niemniej w krótkim zestawieniu nie sposób ująć wszystkich wartościowych produkcji, postaram się więc jeszcze część z nich wymienić. Wielbiciele gier z pierwszej perspektywy nie powinni zapomnieć o dużej marce, jaką niewątpliwie jest Counter-Strike. Płatny niegdyś Global Offensive przeszedł sporą renowację, co zakończyło się premierą CS2, które funkcjonuje w modelu free-to-play. Jeśli bliskie naszemu sercu są arena shootery, warto zainteresować się także Quake Champions (czy ktoś jeszcze oglądał kiedyś dema profesjonalistów pokroju Fatal1ty i Zero4?).

Osobom, które dobrze bawiły się przy Legend of Zelda: Breath of the Wild, z całego serca polecamy czarnego konia 2020 roku, Genshin Impact. Nie umknęła naszej uwadze również rosnąca popularność gier karcianych. Zainteresowani tym gatunkiem powinni zwrócić uwagę na Hearthstone.

Kadr z gry Heartstone

Rzut izometryczny wykorzystywany w innych grach MOBA zamienimy na pełne środowisko 3D w Smite. Dobrą alternatywą dla World of Tanks może być War Thunder, a unikalny koncept walki w klimatach sci-fi z perspektywy trzeciej osoby zobaczymy w Warframe. Futurystyczny setting i zupełnie inny rodzaj rozgrywki zapewni nam z kolei produkcja Bungie, Destiny 2.

Dla fanów nieco bardziej sportowych emocji warto wspomnieć o Rocket League, czyli niezwykle dynamicznym połączeniu wyścigów samochodów z piłką nożną. Równie zacięte jest także World of Warships, które bierze to co najlepsze z World of Tanks i wrzuca nas w serce morskich bitew. Skoro już przy wojennych klimatach jesteśmy nie możemy zapominać o Digital Combat Simulator World od Eagle Dynamics.

Na sam koniec tego tekstu aż żal nie wspomnieć o dwóch niezwykle ciekawych pozycjach. Pierwszą z nich jest Apex Legends, który swego czasu bił wszelkie rekordy popularności. Produkcja Electronic Arts jest świetną alternatywą, dla graczy, którzy lubują się w takich tytułach jak, chociażby Overwatch 2. Drugą wartą wyróżnienia grą jest natomiast Valorant od Riot Games, czyli strzelanka, która jest niezwykle dobrze reprezentowana w świecie e-sportu.

Okazuje się, że nie wydając nawet grosza, da się nabyć porządne gry. Oczywiście duża w tym zasługa mikrotransakcji, jednak swego czasu stworzyliśmy dla was ranking najlepszych gier za mniej niż 20 złotych i 10 złotych na Steam, gdzie uwzględniliśmy standardowe ceny tych produkcji. Dodatkowo możliwe, że zainteresują was najlepsze darmowe gry na Steam.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Steam, Epic Games / modryfikacje własne

Motyw