waria Among Us

Poznaliśmy datę premiery Among Us VR – czy będzie to przełomowa wersja?

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Among Us swój moment szczytowy przeżywało w czasach pandemii. Prosta gra viralowo obiegła cały internet, a wszystko wskazuje na to, że już niedługo przeżyje ona swoją drugą młodość. Wszystko za sprawą portu na technologie VR.

Among Us VR – kiedy?

Among Us VR - kiedy?

Czasy początku pandemii koronawirusa kojarzą się z wieloma rzeczami. Maski, restrykcje, pozamykane lasy… można by tak długo wymieniać. Jednak graczom spytanym o tamten czas przede wszystkim na myśl może przychodzić hitowa gra Among Us. Tytuł od InnerSloth co prawda światło dzienne ujrzał już w 2018 roku, jednak szczyt osiągnął dwa lata później. Producent oczywiście wyczuł jak ogromny potencjał, jaki ma Among Us i szybko przeniósł go ze smartfonów i komputerów osobistych także na konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz także Nintendo Switch.

Zobacz też: Spider-Man może wracać do domu. „Wszystko wszędzie naraz” to najlepszy film o multiwersum, jaki obejrzycie w najbliższym czasie

Niestety, jak każdy viral po jakimś czasie Among Us powoli zaczęło wytracać impet, z jakim pojawiło się w internecie. Jednak twórcy gry nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa! Podczas The Game Awards 2021 InnerSloth poinformowało, że tytuł „wkrótce” trafi także do wirtualnej rzeczywistości. Jak się okazuje, wersja gry VR może zadebiutować szybciej niż myślimy. Według najnowszych notowań SteamDB Among Us VR zadebiutuje już 10 listopada tego roku. Warto jednak zaznaczyć, że wciąż nie jest to oficjalna data potwierdzona przez InnerSloth. Mimo wszystko branżowi analitycy uważają, że jest to bardzo realna data.

Sam pomysł przeniesienia rozgrywki do wirtualnej rzeczywistości jest niesamowicie ekscytujący nawet dla osób, które niezbyt przepadają za Among Us. Wizja poruszania się po statku oraz uważania na słynnych już „impostorów” za pośrednictwem specjalnych gogli jest niezwykle atrakcyjna. InnerSloth kilka miesięcy temu udostępniło nawet zwiastun rozgrywki, który prezentuje się naprawdę obiecująco.

Źródło: Xfire

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy