ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sketch Online Beta – po prostu kalambury

Autor: Jakub Zawistowski Kategoria: Gry

Czy nigdy nie chciałeś zagrać w klasyczne kalambury z ludźmi z całego świata. teraz jest to możliwe dzięki nowej grze nazwanej Sketch Online. Gra jest bardzo wciągająca i prosta. Jednakże przez to, że jest ona po Angielsku musimy mieć duży zasób słów bądź słownik pod ręką. Miejmy nadzieję, że wraz z rosnącą popularnością będą stworzone nie tylko kanały angielskie lecz również polskie. Gra nadaje się świetnie do zabicia wolnego czasu.

Interfejs gry jest bardzo prosty. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji wyświetli nam się ekran startowy.

Mamy 3 pozycje. Play która poprowadzi nas do wyboru serwera na którym chcemy grać. Socialize na której znajdziemy chat, swoich znajomych lub uzupełnimy swój profil o kilka informacji i zdjęcie. A Exit to wiadomo ?

To są aktualnie dostępne serwery, nie jest może ich za dużo ale czekamy na więcej. Są z góry podzielone na kategorie: Misc, Animals, TV Shows, Movies. Po kliknięciu na jeden z nich zostaniemy podłączeni do gry.

Tak wygląda serwer w chwili w której mamy zgadywać słowa. Na dole mamy 2 zakładki, Guess w której widzimy co zgaduję inni oraz to co my wpiszemy oraz Players gdzie widzimy listę graczy i ich punkty. Aby wpisać swoją propozycję tego co ktoś narysował naciskamy pole „Type your guess then press enter” wpisujemy co mamy na myśli, i jeśli mieliśmy rację to telefon za wibruje lub da sygnał i powiadomi nas na chacie ile dostaliśmy punktów. Tuż po 1 zgadnięciu czas do zniknięcia danej zagadki ustawia się na 20 sekund, więc musimy się spieszyć. Bywa iż inni gracze nam trochę pomogą dając literki a niekiedy całe słowo. Została nam jeszcze do omówienie mała rączka po prawej stronie na polu edycji. Naciskamy ją wtedy gdy podoba nam się czyjś rysunek.

Tak natomiast wygląda ekran gdy to my mamy rysować. Od góry: „Brush” służy do wybierania stylu pisania. możemy wybrać ołówek, koło, prostokąt i linię. Dalej „Eraser” czyli gumka jeśli nam coś nie wyszło, zazwyczaj nie ma czasu na ścieranie :-). „6px” oznacza grubość pisaka, moim zdaniem 4 jest najlepsze, ponieważ można dokładnie rysować. Oraz 2 kolory w tym przypadku akurat czarny i biały, obramowanie i wypełnienie. Poniżej najważniejsze czyli słowo które mamy narysować w tym wypadku „engine” czyli silnik. Jeśli słowa nie znamy bądź jest za trudne naciskamy na dole „Skip”. Dostaniemy następne słowo do narysowania. Mamy możliwość 3 zmian na rundę. Czas na narysowanie to ok. 1:30. „Hint” służy do podpowiadania graczom. Naciskając damy im literkę, a ponownie drugą. „Clear” służy do wyczyszczenia ekranu. Oczywiście karygodnym zachowaniem jest pisanie słowa które mamy narysować i użytkownicy raczej tego nie lubią.

Gdy naciśniemy Menu w trakcie przebywania pokaże nam się „Leave Room” dzięki któremu wyjdziemy z serwera oraz „Settings” gdzie zmienimy opcje powiadamiania.

Wracając do głównego menu trzeba powiedzieć coś więcej o zakładce „Socialize”. Jak wcześniej napisałem mamy tu publiczny chat do pogadania, prywatny czat, oraz dostęp do swojego profilu. Chat tak samo jak gra podzielony jest na kanały, na razie 3 ale to kwestia czasu.

Możemy tutaj zmienić swoje imię, dodać płeć, email, lokalizację, datę urodzenia, swoje zdjęcie oraz ustalić kto te dane będzie widział :-). Tutaj również możemy dodać swoich przyjaciół.

Podsumowywując pomysł gry jest super lecz wymaga ona jeszcze wiele poprawek. Gra bezpłatna dostępna w markecie, wersja płatna nie warta swoich pieniądze gdyż jedyna różnicą są reklamy które w grze nie przeszkadzają. Oczywiście zapraszam wszystkich do wieczornych rozgrywek mój nick to kaju666 oczywiście gram codziennie więc nie macie ze mną szans ?


Pozdrawiam wszystkich użytkowników android.com.pl

Created by Jakub Zawistowski. All rights reserved.

 

 

Sprawdź najnowsze wpisy