Elasto Mania Remastered

Elasto Mania doczeka się remastera – kultowa gra, która połamała wiele klawiatur

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Nie zna życia ten, kto nie wyrywał włosów z głowy podczas sesji w Elasto Mania. No może to lekka przesada, bo jednak mówimy już o dość wiekowej produkcji, to jednak dla wielu graczy dalej kultowej. Sytuacja podoba trochę do Deluxe Ski Jump, które pojawiło się odrobinę wcześniej niż Elasto Mania. Co dobrego przyniesie jej Remaster?

Elasto Mania Remastered zmierza na PC i konsole

Minęło już ponad dwadzieścia lat od debiutu Elasto Mania na komputerach osobistych. Można powiedzieć, że to idealna pora na wersję zremasterowaną, ale nie oczekujmy po niej zbyt wielkich cudów. Za to dla fanów może być to naprawdę interesująca rzecz, bo oprócz nowego trybu graficznego, pojawią się także nowe plansze. Nowa Elasto Mania ma zawierać wszystkie dostępne oryginalnie plansze, ale także trzy dodatkowe stworzone przez społeczność. Zresztą nowych plansz w przyszłości ma być więcej, więc będzie co robić.

Tytuł, który zadebiutował w 2000 roku do dziś jest ogrywany przez graczy i może poszczycić się samymi pozytywnymi recenzjami na Steam. Mimo wszystko to rzadkość, więc twórcy mają powody do zadowolenia. Nowa wersja gry ma przynieść oprócz dodatkowych plansz także możliwość rozgrywki online, który obecnie jest w formie Early Access na PC-tach (na innych platformach zadebiutuje później). Jeżeli nigdy nie graliście w Elasto Mania, to tutaj fabuła nie ma zbyt dużego znaczenia. Wsiadamy na motocykl, a naszym zadaniem jest dojechanie do końca specjalnie przygotowanego toru. I choć może to brzmieć na łatwe zadanie, to uwierzcie, że jest zupełnie inaczej.

Zobacz też: Jak God of War sprawdził się w wersji na PC?

Premiera Elasto Mania Remastered została zapowiedziana na 26 stycznia tego roku. Jednak twórcy od dłuższego czasu są jakby mniej aktywni, ale miejmy nadzieję, że ten termin zostanie dotrzymany. Gra dostępna będzie na Steam, ale także na GOG-u, Nintendo Switch, PlayStation 4/5 oraz Xbox One/X|S. Mamy więc tutaj pełen przekrój. Posiadacze Elasto Mania na Steam dostaną wersję Remastered za darmo, więc jeżeli macie ją przypisaną do konta, to niedługo powinna wyglądać trochę inaczej.

Źródło: Elasto Mania / Instalki

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy