Frostpunk 2 został oficjalnie zapowiedziany przez 11 bit studios, a dodatkowo przez kilka najbliższych dni w pierwszą część można pograć za darmo. Wielki hit polskiego studia nie ma jeszcze sprecyzowanej daty premiery. Można go za to dopisywać do swojej listy życzeń na platformie Steam.

Zapowiedź Frostpunk 2

11 bit studios zapowiadało, że szykuję dla swoich fanów niespodziankę i można było podejrzewać, że będzie nią właśnie Frostpunk 2. Tak też się stało, choć na premierę samej gry jeszcze trochę poczekamy. Trudno ocenić, czy pojawi się jeszcze w tym roku, ale to raczej mało prawdopodobne. Wiadomo, że akcja gry będzie rozgrywała się 30 lat po ogromnej burzy, która sprowadziła na świat wieczne zimno. Gracze dalej będą musieli zdobywać zasoby i szukać sposobu na przeżycie.

Naszym celem jest dostarczenie graczom doświadczenia, które znacznie wykracza poza oryginalnego Frostpunka. Z wciąż rosnącym zespołem liczącym prawie 70 osób, mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji. To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą.

Jakub Stokalski, współreżyser gry

Zobacz też: Nowe smartwatche Samsunga tylko dla sprzętów z Androidem.

Dobra wiadomość jest też taka, że do końca weekendu można grać w pierwszą część Frostpunk za darmo. Tytuł dostępny jest na Steam, więc jeżeli ktoś jeszcze nie miał tej przyjemności, warto spróbować.

Źródło: Steam