ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
STALKER 2

STALKER 2 – raport z boju, czyli nowe spojrzenie na wyczekiwany tytuł

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Na pełnoprawny zwiastun STALKER 2 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale pewne jest to, że w tym roku go w końcu zobaczymy. Teraz przyszła pora na dzienniki developerskie, które zdradzają trochę z tego, jak wyglądają prace nad grą. I mówimy tutaj o tytule, na który czekają miliony graczy na całym świecie. W końcu od premiery pierwsze STALKER-a minęło już czternaście lat.

STALKER 2 – nowe informacje

Na nową odsłonę STALKER-a czekamy już bardzo długo, ale takie czekanie może zostać graczom wynagrodzone. Wprawdzie nie powinno chwalić się dnia przed zachodem, ale trudno nie czuć podekscytowania, kiedy mówi się o takim tytule. Warto jednak poczekać na pierwszy, pełnoprawny fragment rozgrywki, by zobaczyć, jak GCS Game World poradziło sobie z grą. Teraz zamiast tego dostaliśmy krótki film, który pokazuje wygląd postaci oraz uzbrojenie. Widać, że twórcy włożyli w przygotowanie modeli dużo pracy. Zadbano nawet o takie szczegóły, jak uzębienie. Zazwyczaj na takie rzeczy nie zwraca się specjalnej uwagi, jeżeli są przygotowane na sensownym poziomie. I wygląda na to, że tutaj będzie to wyglądało naprawdę nieźle.

Jednak wiadomo, że nie wygląd postaci jest najważniejszy. W grze ma pojawić się przynajmniej 30 rodzajów broni, a jeżeli społeczność fanów dopisze, zapewne będą powstawały kolejne. O arsenał nie trzeba się więc martwić, a pewne jest też to, że w grze będzie można go jeszcze rozwijać i modyfikować. Z całą pewnością będzie więc co robić.

Zobacz też: Nagrody BAFTA przyznane – kto zgarnął ich najwięcej?

Pierwszy STALKER był ogromnym hitem i pokazał, że tematyka Czarnobyla jest bardzo wdzięczna dla produkcji tego typu. Warto tutaj przypomnieć, że na Steam we Wczesnym Dostępie można grać także w inną produkcję, która nawiązuje do tego samego tematu. Mowa o Chernobylite od polskiego studia Farm 51. Wygląda jednak na to, że na oba tytuły przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. STALKER 2 pojawi się na konsolach Xbox oraz PC-tach. Nie wiadomo, co z wersją na konsole PlayStation.

Źródło: Xbox

Sprawdź najnowsze wpisy