Valheim to jeden z tych tytułów, który pojawił się nagle i zyskał ogromną popularność. Dzieło małego studia Iron Gate dalej znajduje się w fazie Early Access na Steam, czyli nie mówimy tutaj jeszcze o ukończonej produkcji. Twórcy dalej ją poprawiają, testują swoje rozwiązania i czekają na błędy, które zgłasza im społeczność. Nie zmienia to jednak tego, że Valheim zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością.

Valheim – miliony zadowolonych graczy

Valheim Hearth and Home
Valheim Hearth and Home

Na początku lutego pojawiła się gra, która od razu przyciągnęła do siebie miliony użytkowników. Valheim w ciągu zaledwie kilku tygodni sprawił, że społeczność graczy nie tylko zachwyciła się wykreowanym przez Iron Gate światem, ale zaufała firmie na tyle, by za produkt zapłacić. I mówimy tutaj o produkcji w Early Access, czyli takiej, która może zawierać sporo błędów. Wielu twórców decyduje się na taki model dystrybucji, by przetestować grę przed oficjalną premierą. Produkcja kosztuje na Steam 71,99 złotych, co na tle innych gier nie jest dużą wartością. Szczególnie wtedy, kiedy produkcja potrafi wciągnąć na setki godzin.

Recenzje na Steam nie pozostawiają wątpliwości. Valheim to fenomen, który mimo swoich błędów, wciąga. W sześć tygodni po „premierze” produkcję kupiło już sześć milionów graczy. Programiści z Iron Gate przyznali, że pandemia lekko spowolniła pracę nad rozwojem gry, ale prace trwają. Co więcej, ma pojawić się aktualizacja o nazwie Hearth and Home. Dalej jednak jej zawartość jest tajemnicą. Pojawiła się jedynie grafika, która znajduje się w tym wpisie.

Zobacz też: Jak radzi sobie teraz Cyberpunk 2077?

Wikingowie i tematyka z nimi związana to ostatnio całkiem interesujący temat dla twórców gier. Valheim trafiło na doskonały moment, bo zaledwie trzy miesiące po premierze Assassin’s Creed: Valhalla. Można powiedzieć, że AC: Valhalla przetarło szlak, a Valheim bardzo na tym zyskał. Gracze otrzymali otwarty świat i możliwość jego budowania, a wcielając się w postać wikinga, mogą też tworzyć wyjątkowe i zapierające dech w piersi budowle. Widocznie takich produkcji survivalowych brakowało na rynku. Coś czujemy, że jak już Valheim wyjdzie z Early Access to stanie się ogromnym hitem.

Źródło: Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.