Seria CoD, czyli Call of Duty, może poszczycić się mianem jednej z tych, które generują najwięcej przychodu. Activision poinformowało, że w tym roku udało się im przekroczyć granicę 3 miliardów dolarów, a na tym zapewne się nie skończy. W produkcje grają miliony graczy na całym świecie, a każda kolejna odsłona serii jest po prostu ogromnym sukcesem. Przynajmniej sprzedażowym.

Seria CoD to ogromny sukces

Ten rok był wyjątkowo udany dla Activision i jeżeli dalej tak pójdzie, kolejny będzie jeszcze lepszy. Ponad 3 miliardy przychodu w ciągu 12 miesięcy to wynik, którego można zazdrościć. Skąd wzięła się tak gigantyczna kwota? Pieniądze pochodzą z zakupów gier, ale także z usługi i zakupów już wewnątrz produkcji. W zestawieniu z zeszłym rokiem to wynik o 80 procent lepszy. Sprzedano także ponad 40 procent więcej samych gier, niż w roku ubiegłym. Jak widać, seria CoD cieszy się niesłabnącą popularnością, a Activision robi wszystko, by fani o niej nie zapomnieli.

Ostatnio na rynku pojawiła się kolejna odsłona gry, czyli Call of Duty: Black Ops Cold War. Jedną z produkcji, która także wpłynęła na wyniki firmy, jest CoD: Warzone, czyli darmowy Battle Royale. W tej odsłonie jest już ponad 85 milionów zarejestrowanych użytkowników. We wszystkie odsłony serii w ostatnich 12 miesiącach grało ponad 200 milionów osób. Możemy więc spodziewać się tego, że kolejne odsłony Call Of Duty będą pojawiały się na rynku z taką samą częstotliwością, jak dotychczas.

Zobacz też: 8-latek zarobił w Fortnite ponad 120 tysięcy złotych.

Wprawdzie nie każda gra z serii CoD osiągała taki sam sukces, to jednak nie da się zaprzeczyć, że to jedna z najpopularniejszych „strzelanek” w historii. Każda z odsłon przyciąga miliony graczy, którzy od jakiegoś czasu bardziej skupiają się na rozgrywkach on-line, niż na kampanii dla pojedynczego gracza. Seria słynie z tego, że wystarczy kilka godzin, by ukończyć kampanię, ale za to ta jest wyjątkowo widowiskowa. Który CoD jest waszym ulubionym?

Źródło: Activision / IGN

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.