ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
dead by daylight android

Wiosną nareszcie Dead by Daylight trafi na Androida

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Wygląda na to, że czekanie na ten porządny survival horror wkrótce dobiegnie końca. Początkowo zapowiadano, iż gra studia Behavior Interactive pojawi się na urządzeniach mobilnych jeszcze przed końcem 2019 roku. Terminu nie dotrzymano – szkoda. Dead by Daylight na PC oraz konsolach został przyjęty bardzo ciepło. Na przestrzeni niespełna 3 lat produkcja trafiła do ponad 15 milionów graczy. Można więc śmiało stwierdzić, że zainteresowanie mobilną wersją także będzie dość spore.

Dead by Daylight na Androida pozwoli nie tylko uciekać, ale także polować

Osoby nieznające tej świetnej gry powinny wiedzieć, że to, co ją wyróżnia to możliwość wcielenia się zwierzynę jak i w łowcę. Rozgrywka jest asymetryczna. Co to oznacza? Mamy jednego zabójcę i maksymalnie czterech pozostałych graczy, którzy próbują go przechytrzyć i wydostać się z jednej z 20 przygotowanych lokacji. Oczywiście, aby to zrobić – najpierw muszą się skupić na ochronie własnego życia. W oryginalnej wersji gry na PC oraz konsolach oddano do dyspozycji 11 postaci, którymi możemy uciekać oraz 13 zabójców. Rozgrywka jest dzięki temu bardzo zróżnicowana. W zależności od wybranej postaci uzyskujemy dostęp do określonych zdolności mających znaczący wpływ na przebieg rozgrywki.

Czy Dead by Daylight na Androidzie będzie tak samo dobry jak na PC i konsolach?

Dead by Daylight może nie jest produkcją wybitną, ale oceny rzędu 7/10, którymi recenzenci najczęściej nagradzali grę na PC, dobrze obrazują, czego można się spodziewać. Może nie spędzicie przy tym tytule setek godzin, ale nie powinniście żałować wydanych pieniędzy. O ile oczywiście wersja mobilna zostanie przygotowana odpowiednio dobrze. Możemy narzekać na opóźnienie premiery, ale jeżeli dzięki temu dostaniemy bardziej dopieszczony produkt – to jestem za. Producent nie podał jeszcze konkretnego dnia premiery. Jednak skoro pojawiła się już możliwość wstępnej rejestracji w Google Play, to premiera wersji na Androida musi być już blisko.

Zobacz także: Rozgrywka z Baldur’s Gate 3 – wygląda to dziwnie znajomo

Źródło: Google Play, mobile.deadbydaylight.com, phoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy