ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wielki Przewodnik po grach na Androida [Część pierwsza: Akcja/RPG]

Autor: Maciej Rebajn Kategoria: Gry
games


Ponieważ z każdym dniem przybywa nie tylko nowych gier, ale też nowych użytkowników, serwis android.com.pl prezentuje Wielki Przewodnik po grach na Androida. Trzeba dodać, że przewodnik jest subiektywny, wspomniane są gry, które autor sam lubi lub uważa za godne uwagi. Ponieważ gier jest bardzo dużo, podzieliłem je na 9 działów: RTS, Gry Wyścigowe, Shootery, Gry Tower Defence, Akcja/RPG, Emulatory, Gry Logiczne, Gry Sportowe i na końcu chyba najbardziej obszerna kategoria: Gry „casual” czyli takie, które włączamy na szybko, w drodze do pracy/szkoły. Na pierwszy ogień idą gry Akcji/RPG. Wybrałem 8 ciekawych tytułów, które krótko opiszę i przedstawię.


1. Zenonia

zenonia_android_2-small_1

zenonia_android_2-small

Jeśli lubiliście gry typu „Legend of Zelda” czy „Final Fantasy” na Gameboyu czy NESie, to gra specjalnie dla Was. Ale i nowym graczom na pewno się spodoba.
Zenonia to świetna gra przygodowa, która wg. producenta starczy na 40 godzin zabawy. Młody bohater Regret musi rozwiązać zagadkę zniknięcia swojego ojca. Gra wciąga od samego początku, fabuła nie wlecze się, ale powoli rozwija, w czasie gdy my zajmujemy się zdobywaniem kolejnych leveli i umiejętności. Walka odbywa się nie turowo ale na żywo, co dodaje adrenaliny. Drzewo rozwoju bohatera jest dobrze rozwiązane, a my nie możemy się doczekać aż zdobędziemy kolejną umiejętność i wypróbujemy ją w walce. Grafika typu „pixel art” jest przyjemna dla oka, a sterowanie nieźle rozwiązane, chociaż do wszystkiego używany jest dotykowy joystick. W grze znajdziemy setki przedmiotów i broni, a drzewko umiejętności będziemy rozwijać do samego końca. Podsumowując, jeśli jesteście fanami gier RPG to Zenonia jest jednym z najlepszych możliwych wyborów na Androidzie i na pewno warta jest swojej ceny.

Cena: 5.99$
Wymagania: Android 1.6+
Kod QR:  zenoniaQR

2. Replica Island

replicaisland

replica2

Świetna, darmowa platformówka na Androida! Jak widać po screenach, grafika nie jest pierwszej wody, ale gra wsysa jak odkurzacz. Ratujemy świat latającym Androidem, który nie bardzo pamięta, jak to się wszystko zaczęło. 3 alternatywne zakończenia, fabuła „z przymrużeniem oka”, bardzo intuicyjne sterowanie, no i latający Android! Świetna gra, nie odstawicie jej, póki nie ukończycie całej.
Cena: Darmowa
Wymagania: Android 1.5+

Kod QR:

replicaQR

3. Caligo Chaser

caligochaser

caligochaser1

Caligo Chaser to bardzo ciekawy action RPG, troszkę podobny do Zenonii. Grafika jest bardzo ładna, widać dużą wagę przyłożono do detali, animacje są płynne… nie ma nic do zarzucenia. Soundtrack jak na gierkę na telefon jest znośny, a nawet nieźle komponuje się z nastrojem gry. System walki jest dosyć prosty – jeden przycisk do normalnych ataków, drugi do zbierania energi na potężniejszy atak. Do tego mamy miejsca na dodatkowe czary lub eliksiry. Prostota jednak nie jest tu wadą, raczej zaletą – ciężko zrobić łatwy w obsłudze system walki na urządzenia mobilne.
Pozostałe elementy są typowe dla RPG – zbieramy więc różne przedmioty i rozwijamy naszą postać. Gra daje godziny dobrej rozrywki, szczególnie warta polecenia dla fanów oldschoolowych RPGów. Ogólnie to kolejny dobry RPG  na telefony z Androidem. Na markecie jest też darmowe demo, dla tych, co chcieliby najpierw grę wypróbować.
Cena: 2.99$

Kod QR:

caligo_chaser_QR
https://www.youtube.com/watch?v=isJWSctb1mg

4. Hero of Sparta 

Heroofsparta2

heroofsparta1

Typowy Hack’n’Slash osadzony w starożytnej Sparcie. Gra w pełnym 3D, z bardzo przyjemną rozgrywką. Większość czasu walczymy z coraz to nowymi potworami, czasem natrafiając na bossa. Oprócz normalnych ataków mamy combosy, które w efektowny sposób „wykańczają” przeciwnika. Do tego coraz to nowe bronie i ataki sprawiają, że chce się grać dalej i zobaczyć je wszystkie. Poza tym od czasu do czasu pojawiają się zagadki logiczne. Gra nie przynudza, ale niestety jest dosyć krótka, do 40h Zenonii trochę jej daleko. Na koniec minus – jak innych gier ze stajni Gamelofta, nie ma jej na markecie, i trzeba ją kupić przez stronę Gameloftu.

Cena: 2.99$
Wymagania: Android 2.1+, wyświetlacz 800×480 (sprawdźcie najlepiej na stronie czy Wasz model jest obsługiwany)

Hero of Sparta

5. Dungeon Hunter 

dungeon_hunter

Bardzo podobny do Hero of Sparta, ale bliżej mu do Diablo. Kolejny Hack’n’Slash w 3D, tym razem jednak mamy 3 klasy do wyboru, a nasza postać zdobywa doświadczenie, nowe poziomy i w konsekwencji ataki i umiejętności. Chyba najbliższa do Diablo gra na Androida, każdy fan serii, a także hack’n’slashy ogólnie, powinien sprawdzić przynajmniej demo.
Cena: 2.99$
Wymagania: jak wyżej

Dungeon Hunter

6. Assassins Creed: Altair’s Chronicles 

assassins_creed

Trzeci już RPG od Gameloftu w pełnym 3D ( w sumie to jedne z ładniejszych graficznie gier na Androida). Historia jest taka sama co na konsolowych i PCtowych wersjach, w skrócie: jesteśmy asasynem i nasze misje polegają na pozbyciu się coraz to nowszych osobistości. Co ciekawe oprócz walk jak w innych RPGach od gameloftu, tutaj mamy też akrobacyjne wyprawy po mieście a także minigierki typu zabawa w kieszonkowca. Dla fanów serii na pewno warto, reszta powinna sprawdzić demo.
Cena: 2.99$
Wymagania: jak wyżej

Assassins Creed

7. Pocket Legends

pocket-legends-android-1

Pierwszy poważny MMORPG na Androida. O grze już pisaliśmy, ale nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu.
Gra to multiplatformowy (możemy grać z ludźmi z iOSa) MMORPG czyli massive multiplayer online role-playing game. Dla ludzi nieobytych – to RPG w którym gramy z prawdziwymi ludźmi z całego świata.
Gra oferuje:
– 3 klasy: Łucznika, Czarodzieja i Wojownika
– Ogromne ilości przedmiotów, wraz z systemem aukcji do pozbywania się ich, a także wiele umiejętności i zestawów zbroji
– świetną grafikę 3D
– kontrolę dotykową lub przez wirtualnego joysticka
– działa na 3G, Edge’u i WiFi
Gra wymaga Androida 2.1+ i 30MB wolnego miejsca na dysku. Co najważniejsze, jest darmowa, więc zachęcam do jak najszybszego ściągnięcia i sprawdzenia na własne oczy.
Cena: Darmowa
Wymagania: Android 2.1+
QR:

QRPocketLegends

8. Dante: The Inferno

dante

Dante

Przygodówka, luźno oparta na „Boskiej Komedii” Dantego. Gra polega na chodzeniu po kolejnych poziomach, unikaniu pułapek i zbieraniu dusz. Kontrola bohatera pozostawia odrobinę do życzenia, ale nie jest tragiczna. Grafika w 2D nie powala ale nie jest też zła, a co ważne mamy aż 120 poziomów. Przechodzenie kolejnych poziomów sprawia całkiem sporo frajdy, co więcej, gra jest darmowa, więc warto ją wypróbować.

Cena: Darmowa
QR:

danteQR

To by było na tyle RPGów na dziś, w następnej części: ścigałki.

Źródła: własne, droidgamers.com, arstechnica.com, appbrain.com

Sprawdź najnowsze wpisy