Franz Beckenbauer dostanie swój własny film biograficzny

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Legendarny piłkarz, który najlepsza lata swojej kariery spędził w Bayernie Monachium — Franz Beckenbauer zostanie bohaterem nowego filmu biograficznego. Niedawno rozpoczęły się zdjęcia do dokumentu zatytułowanego „Der Kaiser” (pol. Cesarz).

Franz Beckenbauer powróci w wielkim stylu

Franz Beckenbauer powróci w wielkim stylu

Mimo tego, że film znajduje się na dość wczesnym etapie, poznaliśmy już wiele szczegółów. W rolę Franza Beckenbauera wcieli się niemiecki aktor Klaus Steinbacher. 28-latek największą sławę zyskał po swoich występach w wojennym dramacie Okręt oraz niepokojącym thrillerze Zwierzyna. Zdjęcia do filmu zatytułowanego Der Kaiser, czyli pseudonimu Franza Beckenbauera z boiska ruszyły kilka tygodni temu w czeskiej Pradze.

Zobacz też: Prawie 24 miliony godzin – świat oszalał na punkcie Furiozy, a Netflix ma nowy hit

Biografia legendarnego piłkarza skupi się w głównej mierze na jego historycznych dokonaniach na boisku. Niemiecki obrońca w swojej karierze dwukrotnie wygrywał plebiscyt Złotej Piłki (1972 i 1976) oraz ma na swoim koncie wygrane Mistrzostwa Świata FIFA zarówno w roli piłkarza (1974) jak i trenera (1990). Poza tymi triumfami Beckenbauer ma na swoim koncie liczne sukcesy w piłce klubowej oraz zwycięstwo w Mistrzostwach Europy (1972). Tak bogata historia medalowa na różnych płaszczyznach sprawiła, że 76-letni Niemiec od wielu dekad jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii tej dyscypliny.

W Der Kaiser poza Steinbacher będziemy mogli zobaczyć takich aktorów jak Ferdinand Hofer, Teresa Rizos, Stefan Murr, Oliver Konietzny, Bettina Mittendorfer, Heinz-Josef Braun, Christine Eixenberger oraz Sina Tkotsch. Za reżyserię filmu odpowiada Tim Trageser natomiast za scenariusz Martin Rauhaus. Z pozostałych danych technicznych warto odnotować, że za produkcję biografii odpowiada Bavaria Fiction, które współpracuje ze Sky Studios. Niestety jeszcze nie poznaliśmy daty premiery filmu a jedynie jego dystrybutora, czyli NBCUniversal. Powstającą właśnie biografię w krótkich słowach podsumował Marcus Ammon, który w Bavaria Fiction pełni rolę jednego z dyrektorów.

Cesarz, ikona, mistrz świata. Franz Beckenbauer potrafi fascynować zarówno na boisku jak i poza nim. 30 lat po wydarzeniu wciąż ciężko wymazać z pamięci obraz samotnie spacerującego po murawie Stadio Olimpico w Rzymie selekcjonera, który właśnie wygrał Mistrzostwa Świata. Prawdziwa gęsia skórka!

Marcus Ammon

Źródło: Deadline

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy