Freddy Krueger… to jest Robert Englund zakończył kręcenie swojego dokumentu!

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Nazwisko Roberta Englunda przeciętnemu entuzjaście kina nie musi mówić dużo. Inaczej jest jednak w przypadku gdy usłyszymy „Freddy Krueger”. Tak się składa, że okropny antybohater z ulicy Wiązów i Englund to ta sama osoba! Przynajmniej na ekranie…

Freddy Krueger z własnym dokumentem

Freddy Krueger... to jest Robert Englund nakręcił swój dokument!

Hollywood Dreams & Nightmares: The Robert Englund Story to tytuł filmu dokumentalnego, który w ostatnich dniach został w pełni nakręcony przez jego twórców. Obraz przedstawi nam bliżej postać Roberta Englunda, który przez wiele lat wcielał się w postać ikonicznego Freddy’ego Kruegera. Aktor po raz pierwszy w seryjnego mordercę wcielił się w 1984 roku za sprawą filmu Koszmar z ulicy Wiązów.

Przez kolejne dekady Englund ponownie był angażowany do horrorów opowiadających o nawiedzającym sny potworze. Oczywiście 74-letni aktor w swoim dorobku artystycznym ma także wiele innych ról, jednak wśród fanów kina jest kojarzony głównie z postacią Kruegera. Co ciekawe w najbliższym czasie poza swoim dokumentem Englunda będziemy mogli zobaczyć w czwartym sezonie serialu Stranger Things, gdzie wcieli się w Victora Creela.

No właśnie – dokument. W Hollywood Dreams & Nightmares: The Robert Englund Story będziemy mogli poznać nieco bliżej zasłużonego aktora między innymi za sprawą licznych wywiadów. Do rozmów producentom filmu udało namówić się takie postaci jak Lance Henriksen, Eli Roth, Tony Todd, Bill Moseley, Lin Shaye, Heather Langenkamp czy żonę Englunda – Nancy Booth. Kierownikiem całego projektu był Gary Smart, który ma bardzo duże doświadczenie w kręceniu filmów dokumentalnych opowiadających o aktorach.

Zobacz też: Will Smith ukarany przez Akademię na 10 lat! Zakaz obejmuje gale Oscarowe

Według najnowszych informacji ekipa zakończyła już „terenowe” prace nad projektem i teraz czeka ich żmudny proces postprodukcji. Niestety na ten moment nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery dokumentu oraz na jakie platformy on trafi. Niemniej jest to na pewno bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich fanów horrorów a w szczególności twórczości mistrza – Wesa Cravena.

Źródło: Comicbook

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy