GTA VI
LINKI AFILIACYJNE

Kiedy GTA VI? Premiery poprzednich odsłon jasno wskazują na konkretny dzień

4 minuty czytania
Komentarze

Niedawno raportowaliśmy o tym, że potencjalna data premiery GTA VI mogła zostać zdradzona przez tę samą koszulkę z GTA Online, która prawidłowo zasugerowała graczom czas premiery zwiastuna. Propozycja, jaka padła jest dość wiarygodna – 1 kwietnia 2025 r. Pomijając reprezentujące ją święto Prima Aprilis, ważniejszy jest tu dzień tygodnia, wtorek. Jest tak, gdyż od 22 lat seria Grand Theft Auto ukazuje się właśnie we wtorki. Pełnoprawny zwiastun GTA VI też pojawił się we wtorek, a przynajmniej według polskiego czasu. To nie może być przypadek!

Gracze przewidują, że GTA VI ukaże się w Prima Aprilis

Pełen życia wieczorny widok ulicy w Vice City z GTA 6 VI z neonowymi światłami, palmami, spacerującymi ludźmi i luksusowymi samochodami, w tle widoczne budynki w stylu art deco.
Fot. Rockstar Games

1 kwietnia 2025 r. jako data premiery GTA VI wziął się z kodu 15140504012523091212180522050112011212, który przekonwertowany z szyfrowania A1Z26 podaje wiadomość ONE DAY WILL REVEAL ALL (z j. ang. PEWNEGO DNIA WSZYSTKO SIĘ ROZJAŚNI). Gracze prawidłowo odgadli z niego już datę premiery zwiastuna gry, a inny ciąg cyfr z tej samej koszulki, sugeruje też potencjalny dzień wydania GTA VI.

Przewidujemy datę premiery GTA VI na podstawie poprzednich tytułów z serii

Plakaty z paniami promujące GTA III, Vice City oraz San Andreas
Fot. Rockstar Games

Jak już wspomniałem, ta teoria ma sens z dwóch względów. Po pierwsze, to dość zabawne, że GTA VI miałoby ukazać się 1 kwietnia 2025 r. Nie mogę się doczekać tej paranoi wśród graczy, sugerującej, iż to jeden wielki żart i żadnej gry tak naprawdę nie będzie.

Po drugie, 1 kwietnia 2025 r. to wtorek, czyli dzień tygodnia oryginalnej premiery wszystkich głównych odsłon Grand Theft Auto od czasu debiutu „trójeczki” na PlayStation 2. Co by nie być gołosłownym, spójrzmy na listę wydawnictw.

  • GTA III – 23 października 2001 (wtorek)
  • GTA: Vice City – 29 października 2002 (wtorek)
  • GTA: San Andreas – 26 października 2004 (wtorek)
  • GTA IV – 29 kwietnia 2008 (wtorek)
  • GTA V – 17 września 2013 (wtorek)

Choć jest to solidne podparcie teorii, mam coś jeszcze, czyli daty premier pobocznych odsłon serii Grand Theft Auto. Spójrzmy dalej na kalendarz

  • GTA: Liberty City Stories – 25 października 2005 (wtorek)
  • GTA: Vice City Stories – 31 października 2006 (wtorek)
  • GTA: Chinatown Wars – 17 marca 2009 (wtorek)

Okej, przyznam szczerze, każdą datę w kalendarzu sprawdzam z coraz większym strachem. Zostały nam dwa dodatki do GTA IV, czyli Episodes from Liberty CityThe Lost & Damned oraz The Ballad of Gay Tony. Spójrzmy…

  • The Lost & Damned – 17 lutego 2009 (wtorek)
  • The Ballad of Gay Tony – 29 października 2009 (czwartek)

Wszystkie GTA ukazywały się we wtorek, poza jednym dodatkiem

Jedna niezgodność i to przy dość specyficznym dodatku do GTA IV. Moim zdaniem, dzieje się tu zbyt wiele prawidłowości, żeby zignorować ułożenie pozostałych dat względem premiery GTA VI. Może też się okazać, że Rockstar Games zrobi psikusa i wypuści tytuł w zupełnie inny dzień.

Przyznam jednak szczerze, że Prima Aprilis 2025 ma jeszcze sens z innego powodu. W porównaniu do innych studiów, Rockstar Games nie musi celować w specyficzny weekend lub bronić się przed innymi premierami. Oczekiwanie na GTA VI jest tak ogromne, że nawet jak tytuł ukaże się o 4 nad ranem w Boże Narodzenie, to ludzie i tak pobiegną do sklepów w dniu premiery.

Gracze czekają na ten hit już ponad 10 lat, tego głodu nie da się opisać słowami. Część z nich zapewne ma już osobny plik na komputerze z nazwą kody go GTA VI, a włodarze studia wiedzą o głodzie fanów gier single-player doskonale. Dlatego każda data, nawet 1 kwietnia 2025 r., jest optymalna.

Skoro interesuje cię świat polskiego internetu i YouTube’a, być może korzystasz też ze Snapchata? Jeśli tak, z pewnością przyda ci się nasz poradnik krok po kroku dotyczący tego, jak odzyskać dni na Snapie.

zdjęcie główne: Loopinu / DeviantArt / Rockstar Games

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.