Plaża miejska w Vice City z GTA 6 VI z leżakami i parasolami wzdłuż wybrzeża, turkusowe morze z pływającymi ludźmi i tłem z wieżowcami.
LINKI AFILIACYJNE

Mapa do GTA VI wyciekła. Pracownik studia może stracić pracę przez swoje dziecko

2 minuty czytania
Komentarze

GTA VI budzi ekscytację graczy na całym świecie, wszak zwiastun zobaczymy już 5 grudnia 2023 r. o godz. 15:00 czasu polskiego. Tak przynajmniej miało być, ponieważ Rockstar udostępnił zwiastun GTA 6 wcześniej właśnie przez… inny wyciek. Niektórzy ludzie mający dostęp do jakiejkolwiek dodatkowej wiedzy na temat nadchodzącego dzieła Rockstar Games, odczuwają pokusę pokazania czegokolwiek, nawet dla tych kilku minut internetowej sławy. W tym konkretnym przypadku, do wycieku miał jednak dopuścić syn pracownika Rockstar Games. Szkoda tylko, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne to jest dla statusu zatrudnienia ojca.

Wyciek mapy do GTA VI, który robi więcej szkody niż pożytku

Zatłoczona plaża Vice City z GTA 6 VI z licznymi osobami w strojach kąpielowych odpoczywającymi na leżakach pod kolorowymi parasolami, w tle widoczne zabudowania miasta i niebieskie niebo z kilkoma latającymi helikopterami.
Fot. Rockstar Games

Wycieki z branży gier dzielimy na te konieczne i głupie. Mapa do GTA VI zdecydowanie należy do tych drugich, ponieważ nie informuje np. o ciężkich warunkach pracowników w studiu lub praniu brudnych pieniędzy. To rozrywkowa informacja, którą i tak odkryjemy z czasem, a obecnie ujawnienie jej światu bardziej szkodzi, niż pomaga.

Bo i jak wartościowe jest krótkie, nakręcone przy monitorze (czyli nie bezpośrednio) 13-sekundowe nagranie z TikToka, na którym widzimy jak osoba porusza się swobodnie po mapie GTA VI w trybie deweloperskim, z lotu ptaka. Nijak, skoro zwiastun w 4K pokaże nam znacznie więcej, i to już niedługo.

Co jednak udało się specjalistom ustalić z tego wycieku? Przede wszystkim, Vice City miałoby być w GTA VI ok. 2 razy większe od Los Santos, przedstawionego w GTA V. Za wyciekiem ma stać przyjaciel syna Aarona Garbuta, jednej z liderów procesu twórczego Grand Theft Auto VI. Niezależnie od wysokiej pozycji w studiu, takie wycieki po prostu nie mogą mieć miejsca, a każdy pracownik ma podpisane umowy NDA, obciążające ich na ogromne sumy pieniędzy w przypadku niekontrolowanego wycieku danych.

Oprócz tego, nowe Vice City miałoby się składać z trzech wielkich połączonych miast, z wielkim jeziorem na środku mapy. Dzieci pokazały też trzy wcześniej nieznane samochody i skatepark, celem legitymizacji wycieku. Najważniejszą wskazówką jednak pozostaje tu usunięcie oryginalnego nagrania z TikToka, a także zdjęć syna z Aaronem Garbutem. Pozostaje mieć nadzieję, że Rockstar Games potraktuje pracownika łagodnie, choć to w jego kwestii powinno być zabezpieczenie kodu z GTA VI przed nieupoważnionymi widzami.

zdjęcie główne: Loopinu / DeviantArt / Epic Games

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.