Scena z gry komputerowej przedstawiająca perspektywę pierwszej osoby trzymającej strzelbę w wąskiej, miejskiej uliczce z beczkami, oznaczeniami punktu B i strzelającym do wrogiego gracza.

Pod tym względem CS2 już przebił CS:GO. Tego można było się spodziewać

2 minuty czytania
Komentarze

Zmiany są nieodłączonym elementem życia każdego gracza. W przypadku fanów serii Counter-Strike przejawiają się one między innymi przejściem z CS:GO na CS2. Pomimo tego, że nie wszyscy są fanem takiego rozwiązania – nowa produkcja od Valve cieszy się coraz większą popularnością.

Nowy rekord dla CS2 – tym razem dotyczy liczby graczy

Nowy rekord dla CS2 – tym razem dotyczy liczby graczy

Nie minął tydzień od oficjalnej premiery Counter-Strike 2, a nowy FPS na rynku już bije potężne rekordy popularności. Tym razem mowa tu o przebiciu dokonań CS:GO w liczbie unikalnych graczy, którzy zalogowali się do gry w ciągu całego miesiąca. Oczywiście w przypadku września wydaje się to dosyć naturalne, ponieważ gra wyszła z fazy testów, a dostęp do niej zyskał już każdy użytkownik Steama. Niemniej wciąż osiągnięcie blisko 31,5 miliona unikalnych graczy w ciągu 30 dni jest rekordowym wydarzeniem dla całej franczyzy.

W tym miejscu warto podkreślić, że pod hasłem „unikalni gracze” kryją się konta Steam, które chociaż raz zagrały w CS2 we wrześniu. Wcześniejszy rekord należał jeszcze do CS:GO, który w maju tego roku przyciągnął przed monitory około 29 milionów unikalnych graczy.

fot. Aquarius

Zobacz też: EA Sports FC 24 vs FIFA 23. Wygrany w tym meczu mógł być tylko jeden

Co ciekawe Counter-Strike 2 wciąż ma całkiem sporo miejsca do ewentualnych usprawnień i kolejnych rekordów. W końcu CS:GO wciąż dzierży laur za największą liczbę graczy w peaku. Przypomnijmy, że w Global Offensive w tym samym momencie na serwerach znajdowało się 1 800 000 osób (27 kwietnia 2023 roku). W przypadku CS2 szczyt wynosi aktualnie o 400 tysięcy graczy mniej (28 września 2023 roku).

Oczywiście nowa gra Valve nie skończyła jeszcze tygodnia, więc możemy przypuszczać, że wkrótce zainteresowanie FPS-em będzie jeszcze większe. Na taki stan rzeczy może wpłynąć, chociażby duże wydarzenie pokroju wprowadzenie do rozgrywki nowej operacji.

Niestety komendy do CS:GO nie są już aktualne, więc na sam koniec tego tekstu odeślę was do naszego zestawienia z najważniejszymi komendami do CS2.

Źródło: Aquarius (Twitter/X), Steam DB

Motyw