„CS:GO było lepsze”. Opinie o CS2 pokazują, że przyzwyczajenie jest wrogiem nowości

3 minuty czytania
Komentarze

Counter-Strike 2, czyli CS2, ostatnio oficjalnie zadebiutowało dla wszystkich graczy, a nie tylko tych, którzy brali udział w testach rozgrywki. Tym samym pożegnaliśmy już CS:GO, które towarzyszyło nam przez kilkanaście lat (dobra wiadomość jest taka, że przynajmniej komendy CS2 już działają). Przyzwyczajenie robi swoje i widać to w ocenach oraz opiniach, które spływają od graczy. Sprawdźmy więc, jak tytuł radzi sobie na tym polu po kilku dniach od premiery.

Opinie o CS2 – gracze mają na co narzekać

Fot screen z MetaCritic z dnia 29 września 2023

Stało się, CS:GO zniknęło ze Steam, a raczej zostało zastąpione przez CS2. Nowa wersja jednej z najpopularniejszych gier w historii powinna podobać się graczom, ale patrząc na ich oceny oraz opinie, jest raczej odwrotnie. Oczywiście nie wszyscy są „na nie”, ponieważ pierwszy dzień debiutu na Steam przyniósł zalew pozytywnych recenzji, ale już kolejny (28 września) wręcz przeciwnie. Co ciekawe, tych złych opinii było niemal tyle samych, co pozytywnych (ponad 9900 negatywnych, ponad 11000 pozytywnych). Można więc powiedzieć, że zdania są podzielone. Znajdziemy takie recenzje na Steam, które wychwalają CS2, ale i te mówiące wręcz coś przeciwnego.

Szczerze? Nie podoba mi się ten nowy cs. Dlaczego? To nie przypomina tego csa którego znałem i lubiałem. Jedynie co jest z tego csa to tryby i bronie. Reszta to syf i podrabianie pracy domowej od kolegi (Valorant). Jestem zawiedziony że tak można roz***ać grę i mieć wy***ane na jej fanów tak bardzo, że nie zostawili oryginalnej wersji. Zapłaciłem za CS:GO a nie CS Valorant Edition. Dziękuje, ze to przeczytałeś i straciłeś czas. Jak czyta to jakiś twórca to niech zrobi petycje o przywrócenie starego csa bo zwykły użytkownik ma ch*ja do gadania. Pozdro

Opinia gracza toxicplayer ze Steam (prawie 900 przegranych godzin)

umarł król niech żyje król 👑

Opinia gracza ex1le ze Steam (ponad 1400 przegranych godzin)

Jest chyba jeszcze zbyt wcześnie na to, by wydawać wyrok, czy CS2 jest lepsze lub gorsze od CS:GO. Oceny na Meta Critic są jednak bezwzględne i CS2 ma tam ledwo 1.3, ale tylko na podstawie 24 opinii, więc dajmy czas graczom na to, by wyrobili sobie zdanie na temat produkcji. PC Gamer jeszcze przed premierą spytał profesjonalnych graczy, co sądzą o CS2. Ich opinie są zbliżone do tego, co uważają gracze na Steam, ale samo CS2 dalej jest w „topce” najpopularniejszych gier na platformie.

Nie jest jeszcze lepszy od CS:GO, nawet nie jest blisko. Jest jednak o wiele lepiej niż wtedy, gdy wyszło CS:GO [w 2012 roku]. Jest wiele rzeczy, do których będziemy musieli się przyzwyczaić, ale są też pewne rzeczy, które moim zdaniem są po prostu dobre i złe. Przykładem dobrej rzeczy jest menu zakupów i fakt, że można kupić oba M4 (tłumione i standardowe). Jednym z przykładów złego jest mechanika HE + dymu.

Rasmus „HooXi” Nielsen — G2 Esports (tłumaczenie redakcji)

Gdybym miał teraz wybierać, nadal wybrałbym CS:GO.

Sebastian „volt” Maloș

Źródło: Steam / Valve / PC Gamer / X (dawniej Twitter)

Motyw