LINKI AFILIACYJNE

Gen V ma być lepsze od The Boys. Ten serial rozwali nam głowy i to dosłownie

3 minuty czytania
Komentarze

Gen V to nowa produkcja od Prime Video, która jest związana z uniwersum The Boys. Mowa więc o świecie superbohaterów, którzy nie są tak super, jak można byłoby się po nich spodziewać. I choć spin-offy często nie są ulubionym rodzajem treści, to tym razem wygląda na to, że Gen V ma ogromne szanse na to, by zostać prawdziwym hitem. Przynajmniej tak wskazują pierwsze opinie od recenzentów.

Gen V od Prime Video – ten serial może pobić The Boys

Gen V wylądowało na Prime Video, a raczej pierwsze trzy odcinki serialu są już do obejrzenia na platformie. Kolejne będą pojawiać się co tydzień w piątki i wygląda na to, że jest na co czekać. Pierwszy sezon będzie liczył osiem odcinków, a ostatni zobaczymy 3 listopada 2023 roku. Krytycy są zgodni, że to jeden z ciekawszych seriali, który pojawił się ostatnio na rynku. Jeszcze do niedawna na Rotten Tomatoes Gen V mogło poszczycić się 100% pozytywnymi opiniami (przy 25 recenzjach). Obecnie jest ich już więcej, ale średnia dalej utrzymuje się na niesamowicie wysokim poziomie (ponad 96% w chwili pisania tego tekstu). Wygląda więc na to, że The Boys mają konkurencję, której mogą się obawiać. Zresztą, dopóki nie ma wieści o kolejnym sezonie The Boys, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować Gen V, gdzie czekają na nas także pewne gościnne występu aktorów z oryginalnej serii.

Pokolenie V to osadzony w świecie serialu The Boys nowy serial, który przedstawia losy utalentowanych uczniów jedynego w USA college’u dla superbohaterów. Ich kręgosłup moralny czeka próba — walczą bowiem o pozycję w rankingu i szansę na dołączenie do Siódemki, elitarnej grupy superbohaterów Vought International. Gdy na jaw wychodzą sekrety szkoły, uczniowie muszą dokonać wyboru.

Opis serialu Gen V od Prime Video

The Guardian w swojej recenzji Gen V podkreśla, że serial jest inteligentny, ale też pełno w nim krwi i elementów gore, czyli tego, co może przyciągać do The Boys.

Nie zabrakło tutaj także humoru, choć akurat za to oberwało się serialowi od Vanity Fair. Wygląda jednak na to, że przeważają i będą przeważać pozytywne recenzje. Warto więc udać się na Prime Video i sprawdzić samemu, a szczególnie, jeżeli jesteśmy fanami The Boys oraz szukamy tego, co obejrzeć wieczorem.

Źródło: Prime Video / X (dawniej Twitter) / Rotten Tomatoes

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.