Spotify Premium bezpłatnie na zawsze. Istnieje na to sposób – zapytaliśmy Spotify, czy jest legalny

4 minuty czytania
Komentarze

Spotify Premium za darmo – marzenie każdego miłośnika serwisu streamingowego i słuchania muzyki w ogóle. I o ile na ten moment okres próbny, który jest bezpłatny, obejmuje jeden miesiąc, to dobrze wiemy, że użytkownicy znaleźli sposób, aby go przedłużyć. Postanowiliśmy zasięgnąć informacji, czy jest to zgodne z regulaminem.

Spotify Premium – zasady subskrypcji

Oczywiście z darmowego Spotify Premium można korzystać na wiele różnych sposobów, nie tylko z dłuższego okresu próbnego. Wszystkie szczegóły zdradzamy wam w obszerniejszym artykule na ten temat. Tak samo jak informacje dotyczące Spotify Hi-Fi, którego być może premiera już niebawem.

Streszczając w kilku słowach zalety Spotify Premium, jest to przede wszystkim pakiet bez reklam, w którym emisja spotów nie zakłóca odtwarzania muzyki z głośnika czy słuchawek. Oprócz tego mamy opcję pobierania utworów do pamięci urządzenia, aby korzystać ze usługi streamingu offline. Możemy także wybierać dowolne piosenki i pomijać je bez limitu.

fot. spotify.com/pl

Obecnie, aby skorzystać z abonamentu na Spotify Premium, możemy, po zakończeniu okresu próbnego, zdecydować się na jeden z planów lub też usunąć konto na Spotify. Im więcej osób korzystających z jednego pakietu, tym taniej. Dlatego za pojedyncze konto indywidualne zapłacimy 19,99 zł miesięcznie, za konto Duo (dla pary mieszkającej pod tym samym adresem) – 24,99 zł za dwie osoby, Studenci zapłacą tylko 9,99 zł, a w ramach rodzinnego pakietu Family będzie najtaniej: niecałe 5 zł za osobę przy sześciu użytkownikach z jednego gospodarstwa domowego.

Spotify Premium – 3 miesiące za darmo!

fot. spotify.com/pl

Obecnie trwa także promocja, która kończy się 12.09.2023. W ramach akcji mamy aż trzy miesiące darmowego korzystania ze bezpłatnego Spotify Premium, jeśli potem zdecydujemy się na Plan Individual, czyli za 19,99 zł miesięcznie. Oferta dostępna tylko dla użytkowników, którzy nie korzystali jeszcze z Premium, a jej regulamin jest dostępny tutaj.

Przedłużanie okresu próbnego – odpowiedź Spotify

Fot Depositphotos Autor nikkimeel

Większość osób wie, że aby korzystać z bezpłatnego okresu próbnego na Spotify Premium, należy założyć nowe konto, które wcześniej nie było przypisane do żadnej usługi. Ale zdajemy sobie także sprawę, że jeśli na jednym profilu okres próbny nam się skończy, łatwo można otworzyć nowe konto, przypisane do innego adresu e-mail. I tak… bez limitu. Zastanawialiśmy się jednak, czy taka praktyka w świetle prawa i regulaminu platformy jest legalna. Zamiast snuć teorie na ten temat, postanowiliśmy zapytać u źródła.

Zadaliśmy dwa pytania przedstawicielom Spotify dotyczące powyższej praktyki, której na pewno są świadomi:

  1. Jak Spotify podchodzi do tego, że użytkownicy mogą stale zakładać nowe konta, podpinać kolejne karty i dalej korzystać ze Spotify Premium przez 3 miesiące bez opłat? 
  2. Czy Spotify planuje wprowadzić jakieś ograniczenie, by użytkownicy zostali przy jednym koncie, a nie dalej korzystali z możliwości zakładania kolejnych i korzystania za darmo?

Na powyższe pytania otrzymaliśmy jedną odpowiedź:

Nie mamy dla Pana oficjalnego oświadczenia Spotify w tej sprawie, ale chcielibyśmy zaznaczyć, że:

  • Opisane zachowanie stanowi naruszenie Regulaminu – więcej informacji można znaleźć tutaj.
  • Dotyczy ono następującego zapisu:
    3. Uprawnienie do skorzystania z oferty.

O ile nie rejestrujesz się w Ofercie promocyjnej przedstawionej jako dostępnej dla dotychczasowych subskrybentów Usługi Spotify Premium, musisz być nowym subskrybentem wszelkiego typu Usług Spotify Premium lub Usługi Nieograniczonej (zgodnie z treścią Regulaminu korzystania z serwisu Spotify), który nie subskrybował ani nie zgodził się korzystać z wersji próbnej Usługi Spotify Premium lub Usługi Nieograniczonej w jakimkolwiek momencie w przeszłości.

Mamy więc jasną odpowiedź, że jest to działanie niezgodne z regulaminem, jednak oczywiście, jeśli nowy subskrybent przypisany do konta i adresu e-mail nie korzystał jeszcze nigdy z opcji Premium, bez problemu może to zrobić „legalnie”.

Źródło: oprac. własne