Gianni Infantino potwierdza – nowa FIFA trafi na rynek i będzie konkurować z EA Sports FC

2 minuty czytania
Komentarze

Jak doskonale wiecie — FIFA 23 jest ostatnią grą z kultowej serii, która została stworzona przez Electronic Arts. Deweloper zza Oceanu już od września rozpocznie swój autorski cykl, który nazwano EA Sports FC. W międzyczasie organizacja FIFA potwierdziła, że pomimo rozbratu z popularnym producentem franczyza pozostaje żywa i już za kilka miesięcy powinniśmy spodziewać się premiery gry FIFA 24.

Infantino potwierdza, że czeka na nas FIFA 24, 25, 26 i tak dalej…

Infantino potwierdza, że czeka na nas FIFA 24, 25, 26 i tak dalej...

Jeśli śledzicie scenę piłkarskich gier wideo, na pewno wiecie, że niemalże rok temu Electronic Arts ogłosiło, że „rozstaje się” z organizacją FIFA i zaczyna tworzyć swoje autorskie produkcje pod szyldem nowej serii — EA Sports FC. W odpowiedzi na to ogłoszenie prezydent międzynarodowej federacji piłkarskiej — Gianni Infantino zaznaczył, że wygaśnięcie umowy łączącej jego organizację z producentem wcale nie oznacza, że zakończy się również cykl gier FIFA.

Dziś (tj. 16 marca) Infantino został wybrany prezydentem FIFA na drugą kadencję, a podczas spotkania z mediami został zapytany o sprawę rozbratu z Electronic Arts. Przy tej okazji 52-latek ponownie zaznaczył, że już niedługo powinniśmy spodziewać się nowej gry spod szyldu FIFA, którą stworzy już kompletnie nowy deweloper.

Nowa gra z serii FIFA — FIFA 25, 26, 27 oraz kolejne — zawsze będzie najlepszą egrą (to nie nasze słowotwórstwo, tak to określił Infantino – dop. red.) dla chłopców i dziewczynek. Wkrótce podzielimy się z wami nowymi informacjami.

Gianni Infantino

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

W mediach od długich miesięcy powtarza się nazwy kolejnych firm, które miałyby przejąć pałeczkę po Electronic Arts i tworzyć gry z serii FIFA. Najgłośniej w tym kontekście mówi się o 2K, jednak wciąż brakuje nam oficjalnych potwierdzeń. Cóż, wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Gianni Infantino poinformuje nas o szczegółach dotyczących cyklu oraz nadchodzącej rywalizacji z EA Sports FC.

Tymczasem, jeśli chcecie spróbować swoich sił w ostatniej grze z kultowej serii stworzonej przez Electronic Arts, poniżej znajdziecie odpowiedni linki.

Źródło: Martyn Ziegler

Motyw