Demonetyzacja patologi na YouTube
LINKI AFILIACYJNE

Rachu-ciachu i po strachu – Daniel Magical zbanowany na YouTube

2 minuty czytania
Komentarze

YouTube bardzo długo zwlekał z wymierzeniem odpowiedniej kary dla najpopularniejszego patostreamera w Polsce. Niemniej ostatecznie Daniel Magical doczekał się tego, co było nieuniknione. Mowa tu oczywiście o zbanowaniu głównego konta, na którym użytkownicy serwisu mogli oglądać gorszące treści.

Daniel Magical z banem na YouTube

Daniel Magical z banem na YouTube

Na początku tego roku doszło do bardzo głośnego wydarzenia na skalę polskiego internetu — zakład karny po dłuższej odsiadce opuścił Daniel Zwierzyński znany szerzej jako Daniel Magical. Szybko okazało się, że patostreamer po spędzeniu kilkunastu miesięcy za kratami wcale nie zmienił swojego podejścia do tworzenia wątpliwej jakości treści na YouTube oraz innych platformach. Mieszkaniec Torunia szybko rozpoczął nadawanie transmisji na żywo, gdzie wraz z członkami swojej rodziny oraz znajomymi „bawili się” w najlepsze.

W ramach kilkutygodniowego streama widzowie mogli oglądać między innymi aresztowanie matki Magicala czy interwencję DIOZ-u i odebranie Zwierzyńskim psa. Ostatecznie kontrowersyjny patostreamer doczekał się tego, co było nieuniknione, czyli bana. Kanał, który służył do streamowania — Polska Rodzinka (później Dream Team) jest już nieaktywny. Co ciekawe Daniel Magical zebrał tam grono ponad 130 tysięcy subskrybentów.

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

Z całą pewnością można stwierdzić, że YouTube zbanował kanał za „całokształt” patologicznej twórczości. Niemniej wciąż nie wiemy, czy jest to jedynie chwilowy zakaz streamowania, czy też permanentny ban na wizerunek w stylu jednego z wrogów Magicala, czyli Rafonixa. Co ciekawe sam Daniel zapowiedział już, że będzie walczyć o szybki powrót na YouTube, a aktualnie przenosi swój stream na platformę TikTok.

Cóż, bez dwóch zdań Magical nie jest dobrym wzorem do naśladowania, jednak wcale nie oznacza to, że wszyscy streamerzy są źli! Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z nadawaniem na żywo, warto wyposażyć się w kamerkę internetową. Poniżej znajdziecie ofertę na zakup Logitech HD Pro Webcam C922.

Źródło: YouTube

Motyw