ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Disney+ Spider-Man Marvel

Disney+ z gigantyczną niespodzianką dla fanów Marvela – Pajączek wskakuje na platformę!

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Disney+ właśnie zrobił fanom Marvela gigantyczną niespodziankę. Praktycznie wszystkie filmy ze Spider-Manem pojawią się niedługo na platformie. Tak naprawdę to będzie brakowało jedynie najnowszej części, czyli „Spider-Man: Bez drogi do domu”, która to pod koniec lipca zostanie udostępniona na HBO Max. Widząc jednak to, jak rozbudowywany jest katalog Disney+ można dojść do wniosku, że na debiut i tej produkcji nie trzeba będzie czekać zbyt długo.

Spider-Man na Disney+ – platforma rozbudowuje katalog filmów Marvela

spider man film

Wejście do Polski platformy Disney+ było bardzo dobrą wiadomością dla fanów filmów i seriali z uniwersum Marvela. Wtedy też dostali oni dostęp do praktycznie wszystkiego, co tylko możliwe. Jednak nie wszystkie filmy, gdzie występują komiksowi bohaterowie, dostępne są na Disney+. To spowodowane jest tym, że prawa do wykorzystania części postaci należą też do Sony. I tutaj taką postacią jest właśnie np. Spider-Man. Do tej pory filmy z Człowiekiem Pająkiem dostępne były na Netflix czy HBO Max. Zresztą na tym drugim dalej są i co więcej, tam też trafi najnowsza odsłona przygód Petera Parkera. Jednak ci, którzy korzystają tylko z Disney+ musieli do tej pory obejść się smakiem. Na szczęście już 29 lipca się to zmieni.

Dokładnie za tydzień na Disney+ swoją premierę będą miały praktycznie wszystkie filmy, gdzie występuje postać Spider-Mana. Mowa więc o pierwszej trylogii, gdzie w superbohatera wcielał się Tobey Maguire, ale też dwóch kolejnych odsłonach z Andrew Garfieldem i tych najnowszych z Tomem Hollandem. Nie zabraknie także świetnej animacji „Spider-Man Uniwersum”. To bardzo dobry ruch ze strony Disney+, którego chyba nikt się nie spodziewał. Wydawało się, że jeszcze przez najbliższe kilka miesięcy trzeba będzie czekać na debiut bohatera na tej właśnie platformie. To teraz tylko można czekać, aż pojawi się „Spider-Man: Bez drogi do domu”, ale jak już wspomnieliśmy, ten pod koniec lipca dostępny będzie na HBO Max.

Spider-Man – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

Przeciętny nastolatek Peter Parker zamienia się w niezwykłego superbohatera po tym, jak przypadkowo zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka. Kiedy jego ukochany wujek zostaje brutalnie zamordowany podczas napadu, młody Peter przysięga, że wykorzysta nowe moce po to, by go pomścić. Nazywając się „Spider-Manem”, postanawia oczyścić ulice z przestępczości, co szybko doprowadza go do konfliktu z wrogim superzłoczyńcą, Zielonym Goblinem.

Spider-Man 2 – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

W filmie „Spider-Man 2” Tobey Maguire powraca jako ułożony Peter Parker, który stara się ostrożnie lawirować między swoimi wcieleniami studenta college’u i superbohatera walczącego z przestępczością. Życie Petera komplikuje się jeszcze bardziej, gdy staje w obliczu nowego wroga, genialnego Otto Octaviusa, który został wskrzeszony jako maniakalny Doktor Octopus o wielu niebezpiecznych mackach. Kiedy Doktor Octopus porywa MJ, Spider-Man musi wkroczyć do akcji, a jego przygody wkraczają na coraz wyższe poziomy emocji.

Spider-Man 3 – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

Peter Parker wreszcie ma dziewczynę swoich marzeń, Mary Jane Watson, a Nowy Jork zawładnęła Spidermania! Ale kiedy za sprawą dziwnego kosmicznego symbiontu kostium Spider-Mana zmienia kolor na czarny, na jaw zaczynają wychodzić jego najmroczniejsze demony, zmieniając nie tylko jego wygląd, ale też charakter. Bohatera czeka walka życia nie tylko z zabójczą mieszanką złoczyńców – śmiercionośnym Sandmanem, Venomem i Nowym Goblinem – ale także wrogim obliczem samego siebie.

Niesamowity Spider-Man – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

Nastoletni Peter Parker zmaga się nie tylko z problemami zwykłego licealisty, ale i niesamowitym kryzysem zafundowanym przez jego alter ego, Spider-Mana.

Niesamowity Spider-Man 2 – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

Dobrze jest być Spider-Manem, ale ma to też swoją cenę: tylko Spider-Man może chronić nowojorczyków przed niebezpiecznymi złoczyńcami, którzy zagrażają miastu. Wraz z pojawieniem się Electro, Peter musi stawić czoła wrogowi znacznie potężniejszemu niż on sam. Kiedy wraca jego stary przyjaciel, Harry Osborn, Peter zdaje sobie sprawę, że wszystkich jego wrogów łączy jedno: OsCorp.

Spider-Man Uniwersum – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

Phil Lord i Christopher Miller, kreatywne umysły stojące za „The Lego Movie” i „21 Jump Street”, wykorzystują swoje wyjątkowe talenty do stworzenia nowej wizji uniwersum Spider-Mana, ukazując je w przełomowym, jedynym w swoim rodzaju stylu wizualnym. „Spider-Man Uniwersum” przedstawia Milesa Moralesa – nastoletniego mieszkańca Brooklynu i nieograniczone możliwości uniwersum, w którym więcej niż jeden bohater może nosić maskę.

Spider-Man: Homecoming – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

Młody Peter Parker/Spider-Man powoli zaczyna uczyć się radzić sobie ze swoją nowo odkrytą tożsamością superbohatera uzbrojonego w pajęcze moce. Jednak nawet wtedy, gdy wraca do domu, gdzie czeka na niego ciotka May, znajduje się pod czujnym okiem swojego nowego mentora, Tony’ego Starka. Peter próbuje wrócić do codzienności i na nowo wejść w rolę normalnego nastolatka, ale gdy zjawia się jego arcywróg, Vulture, wszystko, co w życiu Petera najważniejsze, staje w obliczu niebezpieczeństwa.

Spider-Man: Daleko od domu – dostępny od 29 lipca 2022 na Disney+

Po wydarzeniach z filmu „Avengers: Koniec gry”, Peter Parker (Tom Holland) powraca w „Spider-Man: Daleko od domu”. Nasz przyjazny superbohater z sąsiedztwa postanawia dołączyć do swoich najlepszych przyjaciół: Neda, MJ i reszty ekipy podczas eurotripu. Plan Petera, by pozostawić za sobą superbohaterstwo na kilka tygodni i odpocząć, szybko musi ulec zmianie, gdy Peter zgadza się pomóc Nickowi Fury (Samuel L. Jackson) odkryć tajemnicę kilku ataków „żywiołaków”. Spider-Man i Mysterio (Jake Gyllenhaal) łączą siły, by walczyć ze spustoszeniem na Starym Kontynencie, jednak szybko okazuje się, że nie wszystko jest takie, jak się pierwotnie wydawało.

Źródło: Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy