ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Znacie Mike’a ze Stranger Things? 19-latek szykuje się do debiutu reżyserskiego!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Bardzo możliwe, że imię i nazwisko Finna Wolfharda nie mówi Wam zbyt dużo. Sytuacja zmieni się, jednak gdy młodego aktora przedstawimy jako Mike’a ze Stranger Things. Jak się okazuje, 19-latek stawia nie tylko na popisy przed kamerą, ale także na reżyserię! Już wkrótce zadebiutuje pierwszy pełnometrażowy film, za który odpowiada właśnie Wolfhard.

Przed chwilą gwiazda Stranger Things, a zaraz mistrz kamery?

Przed chwilą gwiazda Stranger Things, a zaraz mistrz kamery?

Historia Hollywood przyzwyczaiła nas, że wielu młodych aktorów, którzy debiutowali przed kamerami w wieku dziecięcym, nie uciągnęła presji otoczenia i po prostu na dobre zerwała z zawodem. Podobne obawy pojawiały się podczas ogłaszania obsady pierwszego sezonu Stranger Things. Wówczas główni bohaterowie hitowego serialu byli dopiero, co po ukończeniu trzynastego czy czternastego roku życia.

Jedną z głównych postaci serii Netflixa jest Mike Wheeler, w którego już od sześciu lat wciela się Finn Wolfhard. Urodzony w 2002 roku aktor tuż po wypłynięciu na szerokie wody za pośrednictwem Stranger Things wystąpił między innymi w filmie Pogromcy duchów. Dziedzictwo. Co ciekawe po wielu występach przed kamerą Wolfhard zdecydował się na spróbowanie swoich sił po drugiej stronie obiektywu.

Pierwszą produkcją, za reżyserię, której odpowiadał 19-latek, był czterominutowy film zatytułowany Night Shifts. Jak się okazuje, krótkometrażowy dramat był jedynie wstępem do większej przygody Wolfharda ze sztuką kręcenia filmów. Warto jeszcze zaznaczyć, że Night Shifts zostało opublikowane w lutym na platformie YouTube.

Już wkrótce Finn Wolfhard lub jak kto woli Mike’a ze Stranger Things wspólnie ze swoim przyjacielem Billym Brykiem napiszą scenariusz oraz wyreżyserują horror komediowy Hell of Summer. Tym razem będzie to jednak w stu procentach pełnometrażowa produkcja. Zdjęcia do filmu ruszą jeszcze w tym miesiącu w Onatario. Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się żadnych szczegółów dotyczących fabuły horroru. Jedyna informacja, która przebiła się do mediów, dotyczy obsady filmu. W Hell of Summer wystąpi Fred Hechinger znany, chociażby z serialu Biały Lotos.

Źródło: Deadline

Sprawdź najnowsze wpisy