EA Sports wybroniło się przed karą 10 milionów euro!

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

W siedzibie EA Sports na pewno od rana strzelają korki od szampanów. Kara grzywny w wysokości dziesięciu milionów euro nałożona na Electronic Arts została unieważniona. Cała sprawa dotyczy legalności hazardu oraz popularnych w grze FIFA paczek, które są loot boxami.

EA Sports nie zapłaci za paczki z piłkarzami!

EA Sports FIFA

Sytuacja dotycząca kary grzywny sięga aż roku 2020. Wówczas holenderski sąd w Hadze orzekł, że loot boxy w postaci paczek FIFA Ultimate Team łamią krajowe prawo hazardowe. W związku z tym Holendrzy nałożyli na EA Sports grzywnę w wysokości 500 tysięcy euro, naliczaną każdego tygodnia, w którym firma nie spełnia żądań sądu. Kara w krótkim czasie urosła jednak do rangi 10 milionów euro.

Zobacz też: Huawei ofiarą polowania na czarownice — firma wspiera Ukrainę od samego początku

Trzeba także zaznaczyć, że w międzyczasie Electronic Arts odniosło się do sytuacji, stając twardo za swoimi produktami. Wydawca orzekł, że nie wycofa paczek z gier FIFA oraz odwoła się od decyzji holenderskiego sądu. Cała historia do finału doszła dopiero po kilku latach.

Wczoraj Holenderski Wydział Sądownictwa Administracyjnego wydał oświadczenie, w którym czytamy, że wyrok wydany w Hadze w 2020 roku jest nieważny. Oznacza to, że EA Sports nie złamało przepisów dotyczących hazardu w Holandii.

Decyzję oparto głównie na fakcie, że otwieranie wirtualnych paczek nie jest „grą poboczną”, a jedynie częścią dużej produkcji zręcznościowej. Oznacza to, że paczki są jedynie dodatkowym elementem losowym w głównej grze. Dodatkowo pod uwagę wzięto fakt, że na czarnym rynku nie handluje się paczkami, a w głównej mierze całymi kontami.

Całą sprawę skomentowało oczywiście EA Sports, które w komunikacie przesłanym do Eurogamer pisze:

Dzisiejsza decyzja utwierdza nas w przekonaniu, że żaden element gier FIFA oraz FIFA Ultimate Team nie ma prawa być uważanym za hazard w rozumieniu holenderskiego sądownictwa. W Electronic Arts na pierwszym miejscu zawsze stawiamy wybór, zabawę, sprawiedliwość i wartości. Priorytetem firmy jest to, żeby gracze w Holandii oraz na całym świecie czerpali same pozytywne doświadczenia.

Źródło: Eurogamer

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy