ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
dziewczyny w grze

Rusza pierwszy w Polsce program stypendialny dla kobiet w gamingu

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Dziewczyny w grze! – to nazwa pierwszego w naszym kraju programu stypendialno-mentoringowego dla młodych kobiet zainteresowanych pracą w branży gier wideo. Organizatorami są CD Projekt oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Kto dokładnie może skorzystać ze wsparcia i co ono daje?

„Dziewczyny w grze!” – szczegóły programu

Nowy program stypendialny jest kierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, z mniejszych miejscowości. Uczestniczki wezmą udział w cyklu szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo, otrzymają opiekę mentorki lub mentora (osoby należącej do zespołu CD Projekt RED), a także dostaną wsparcie finansowe. Pozwoli ono pokryć koszty edukacji i rozwoju.

W naszym społeczeństwie pokutuje […] stereotyp, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej zróżnicowaną – mówi Agnieszka Szamałek-
Michalska
, Internal Communication & Culture Manager w CD PROJEKT RED. Ten program jest niczym wojownicza księżniczka Ciri z Wiedźmina. Razem z nią zawalczymy, aby dziewczyny były naprawdę w grze! – przekonuje dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Partnerką programu jest Karolina Grochowska, która była producentką przy wielu cieszących się popularnością grach, m.in. przy serii Wiedźmin. To jedna z pionierek w polskiej branży gier wideo. Niestety zmarła w 2014 roku po intensywnej walce z chorobą nowotworową. Paweł Mielniczuk, Art Director: CP Characters & Hardsurfaces w CD PROJEKT RED wspomina, że Karolina Grochowska aplikowała do zespołu bez żadnego doświadczenia. Chciała zostać testerem, ale okazało się, że świetnie poradzi sobie w innej roli.

Czytaj także: Electronic Arts dołącza do GeForce NOW – cztery ciekawe gry od dziś w usłudze

Rekrutacja do programu trwa od 1 października do 10 grudnia. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dziewczynywgrze.pl.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy