ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najpopularniejsze podcasty w Polsce

Spotify Clips debiutuje w Polsce — to krótkie filmiki od wykonawców

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Od wczoraj na Spotify w Polsce działa nowa funkcja o nazwie Clips. Pozwala ona wykonawcom dodawać serie krótkich nagrań wideo, które wzbogacą doświadczenia słuchaczy. Fani dowiedzą się więcej o muzyce, której słuchają oraz o jej autorach.

Clips, czyli nowość na Spotify

Spotify Clips

Jakie historie skrywa dana piosenka, co zainspirowało wykonawcę do jej stworzenia, który utwór z płyty jest w jego opinii najlepszy? Odpowiedzi na tego typu pytania mają poznać użytkownicy Spotify dzięki nowej funkcji Clips. Muzycy będą mogli dzielić się swoimi historiami ze słuchaczami za pomocą formy podobnej do tej, którą znamy np. z Instagrama (Stories).

Popularna platforma streamingowa uruchomiła nową funkcję wraz z bohaterami kampanii Czym jest rap?. Użytkownicy mają otrzymać okazję do poznania anegdot i ciekawostek na temat ulubionych utworów. Odkryją również szczegóły, o których wiedzieli dotychczas tylko artyści oraz posłuchają historii pozwalających lepiej zrozumieć muzykę. W tym tygodniu o kluczowych projektach w swojej twórczości oraz o ulubionych utworach opowiedzą Kizo, Sokół oraz Malik Montana.

Czytaj także: New Music Friday Polska – nowe single od Coldplay, BTS i Young Leosia

Premiera Clips zbiega się w czasie z największą jak dotąd kampanią Spotify w Polsce “Czym jest rap?” poświęconą najpopularniejszemu gatunkowi muzycznemu, który stanowi 23% muzyki słuchanej przez polskich użytkowników — mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead Eastern Europe, Spotify. Nowa funkcja wzbogaci playlistę Rap Generacja.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy