To informacja sprzed kilkudziesięciu minut – już od jutra koniec Playera w darmowej wersji. Żeby oglądać filmy i seriale w popularnym serwisie, konieczne będzie wykupienie płatnego pakietu. Dotychczas wiele produkcji było dostępnych w Playerze bez żadnych opłat. Użytkownicy bez wykupionego pakietu musieli się jedynie liczyć z reklamami.

Koniec Playera w darmowej wersji już jutro

Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że od jutra na platformie Player nie będzie już można oglądać treści za darmo. Każdy użytkownik będzie musiał mieć wykupiony jeden z trzech pakietów:

  • Pakiet Player – zawiera te same treści, które wchodzą w skład obecnego pakietu Start VOD. Daje dostęp do prawie całej biblioteki serwisu z kilkoma wyjątkami (nie ma Canal+, HBO oraz TVOD). Standardowa miesięczna opłata wynosi 15 zł.
  • Pakiet Player + TV – w jego skład wchodzą treści, które obecnie są dostępne w pakiecie Start VOD + TV. Oprócz treści ze zwykłego pakietu Player jest tu też streaming niemal 30 kanałów telewizyjnych. Miesięczny abonament to 30 zł.
  • Pakiet Player z reklamami – zawiera dokładnie te same treści, co pakiet Player, choć jest znacznie tańszy. Kosztuje tylko 4 zł miesięcznie, ale jak sama nazwa wskazuje, jego posiadacze będą musieli liczyć się z reklamami w trakcie oglądania.

Dotychczas za dodatkową opłatą w Playerze były dostępne także pakiety z kanałami HBO, Canal+ oraz Eleven Sports. To pozostaje bez zmian.

Czytaj także: Pojechał odebrać paczkę z automatu Poczty Polskiej – w środku było… awizo

Biuro prasowe TVN Grupy Discovery przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że zdecydowano się przejść na model biznesowy oparty całkowicie na subskrypcji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wielu światowych serwisów premium. Rezygnujemy z podziału na AVOD i SVOD, gdyż chcemy uprościć model korzystania z platformy, a jednocześnie zapewnić widzom korzystającym z naszych usług jak najlepsze wrażenia – argumentuje TVN i twierdzi, że teraz podział usług na pakiety będzie prostszy i bardziej przejrzysty.

źródło: wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.