netflix 2020

Netflix podsumował 2020 rok. Jakie filmy i seriale oglądaliśmy najchętniej?

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Netflix przygotował zestawienie tytułów i gatunków najpopularniejszych produkcji wśród polskich widzów w 2020 roku. Jak się okazuje, na ekranach królowały przede wszystkim dramaty, produkcje komediowe oraz kino dla najmłodszych.

Hity Netflixa w 2020 roku

Gigant streamingowy nie przedstawił dokładnych danych, lecz zbiorcze podsumowanie przebojów mijającego roku. Najchętniej wybieranym gatunkiem zarówno wśród filmów, jak i seriali był dramat. Przebojami w tej pojemnej kategorii było sporo polskich produkcji, jak serial Netflix „W głębi lasu” oraz filmy „Jak zostałem gangsterem”, „Boże Ciało”, „Proceder” i „Zabawa, zabawa”. Światowym hitem serwisu okazał się serial „Gambit królowej” z Marcinem Dorocińskim w obsadzie.

Netflix odnotował aż pięciokrotny wzrost zainteresowania filmami fantasy. Widzowie chętnie sięgali też po seriale w tym gatunku, jak „Przeklęta” czy „Locke & Key”. Trzykrotnie wzrosła również popularność romansów. Popularnością cieszyły się takie tytuły jak „Kissing Booth 2”, „Zakochany bogacz” czy „Miłość gwarantowana”.

Polacy chętnie oglądali musicale. Wśród propozycji w tym gatunku widzowie sięgali po „Grease”, „Sweeney Todd”, „The Eddy”, czy „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”. Netflix wyliczył, że muzyczne historie oglądało trzykrotnie więcej widzów niż przed rokiem.

Tradycyjnie dużą oglądalnością cieszyły się komedie oraz produkcje dla dzieci i kino familijne. Wśród hitów dla najmłodszych w czołówce znalazły się „Wyprawa na Księżyc”, „Park Jurajski: Obóz Kredowy” czy „SpongeBob Film: Na ratunek”. Przebojami komediowymi okazały się m.in. seriale „Emily w Paryżu” i drugi sezon „Sex Education”. Z biblioteki horrorów użytkownicy Netflix chętnie sięgali po film „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Wiosną i latem popularne były filmy akcji – „Tyle Ryke: Ocalenie”, „The Old Guard”, czy serial „The Umbrella Academy”.

Czytaj też: „Wataha” i „Pewnego razu… w Hollywood” wśród hitów 2020 roku w HBO GO

Przez łącznie 122 dni w zestawieniu najpopularniejszych tytułów Netflixa utrzymywał się hiszpański serial „Dom z papieru”. Ponad trzykrotnie wzrosło zainteresowanie koreańskimi produkcjami, a anime oglądało ponad 150 proc. więcej Polaków niż w 2019 roku. Widzowie nad Wisłą oglądali też dwukrotnie więcej filmów dokumentalnych. Przebojami okazały „Dylemat społeczny” i „Tajemnice grobowca w Sakkarze”.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy