Reżyser David Lynch w ramach współpracy z platformą Netflix przygotowuje serial „Wisteria” – wynika z niepotwierdzonych jeszcze doniesień. Projekt utrzymywany jest w tajemnicy, ale do sieci wyciekły pierwsze informacje na ten temat. 

David Lynch tworzy serial dla serwisu Netflix

Branżowy serwis Production Weekly zauważył, że prace nad niezatytułowaną produkcją Davida Lyncha, o roboczym tytule „Wisteria”, mają rozpocząć się w maju 2021 roku. W publikacji wspomniano, że producentką będzie Sabrine S. Sutherland, wieloletnia współpracowniczka słynnego reżysera. Projekt ma być realizowany w Calvert Studios w Los Angeles. Lynch nie tylko odpowiadałby za reżyserię, ale też za scenariusz tego serialu. Netflix nie odniósł się do tych doniesień. 

David Lynch w trakcie pandemii koronawirusa utrzymuje kontakt z fanami za pośrednictwem kanału na YouTubie. W lipcu w jednym z wywiadów Lynch zapowiadał, że wkrótce mogą pojawić się obowiązki, przez które będzie miał czasu na prowadzenie tego kanału. 

Ostatnim filmem kinowym reżysera jest produkcja „Inland Empire” z 2006 roku. 11 lat później twórca powrócił do realizacji kolejnej części swojego słynnego serialu. W tym roku Netflix udostępnił krótkometrażowy film Lyncha zatytułowały „What Did Jack Do?”. Uznaje się to za początek współpracy reżysera z tym serwisem streamingowym. 

Czytaj też: Empik Pay&Go – ciekawy pomysł dla tych, którzy nie lubią rozmawiać z ludźmi

David Lynch to jeden z najsłynniejszych i najbardziej cenionych reżyserów. Jego filmy często odwołują się do surrealizmu, ludzkiej podświadomości, marzeń i fobii. W jego dorobku są takie tytuły jak „Głowa do wycierania”, „Człowiek słoń”, „Diuna”, „Blue Velvet”, „Dzikość serca”, „Zagubiona autostrada”, „Prosta historia”, czy „Mulholland Drive”. Wspomniany wcześniej film „Inland Empire” powstał częściowo w Łodzi, gdzie Lynch planował otworzyć studio filmowe. Ogromną popularność przyniósł mu także serial „Miasteczko Twin Peaks”, emitowany w latach 1990-1991. W 2017 roku Lynch zrealizował jego kontynuację. 

Źródło: IndieWire.com

Czytaj też: Aktualizacja biblioteki HBO GO z trzech ostatnich dni. Dodano aż 15 wartych uwagi nowości!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik