To już oficjalna informacja – Mads Mikkelsen zagra w trzeciej części serii „Fantastyczne zwierzęta” postać Gellerta Grindelwalda. Przejmie rolę po zwolnionym przez studio Johnnym Deppie.

Mads Mikkelsen w filmie „Fantastyczne zwierzęta”

Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że Mikkelsen rozpoczął rozmowy ze studiem. Zwolennikiem tej kandydatury jest podobno reżyser David Yates. Sam aktor nie potwierdzał tych doniesień, ale najwyraźniej czekał po prostu na oficjalne potwierdzenie ze strony studia. Warner Bros. zakończył współpracę z Johnnym Deppem, po tym, jak brytyjski sąd zdecydował, że dziennik „The Sun” miał prawo napisać, że aktor bił swoją żonę Amber Heard. Brytyjski sąd uznał zeznania Heard i innych świadków za prawdziwe. Depp miał podpisaną umowę na pięć filmów z serii „Fantastyczne zwierzęta”.

 

Najnowsza część cyklu powstaje w Warner Bros. Studios Leavesden pod Londynem. Po zamieszaniu z obsadą przesunięto datę premiery z 12 listopada 2021  na 15 lipca 2022 roku. Oprócz Mikkelsena w filmie wystąpią też m.in. Eddie Redmayne, Jude Law, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol i Ezra Miller. 

Seria filmów „Fantastyczne zwierzęta” jest inspirowana książką pod tym samym tytułem autorstwa J.K. Rowling. Jest to spin-off cyklu o Harrym Potterze. Pierwszy film pojawił się w kinach w listopadzie 2016 roku. Premiera drugiego odbyła się dwa lata później. Łącznie zaplanowano realizację pięciu tytułów w tej serii. Książka Rowling ma charakter przewodnika i liczy tylko 48 stron. Inspirowany nią scenariusz napisała sama autorka. Film opowiada o przygodach jego rzekomego autora, Newta Skamandera, w nowojorskiej społeczności czarodziejów, na 70 lat przed wydarzeniami opisanymi w cyklu o Harrym Potterze.

Mads Mikkelsen to 55-letni duński aktor, który zasłynął występami w takich filmach jak „Casino Royale”, „Polowanie”, „Jabłka Adama” czy w serialu „Hannibal”. Najnowszy film z jego udziałem zatytułowany „Na rauszu” jest oficjalnym kandydatem Danii do Oscara

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik