W Wielkiej Brytanii ruszyły zdjęcia do filmu „The Batman”. Ekipa realizacyjna i aktorzy wrócili do pracy po dwóch tygodniach przerwy spowodowanych przez pozytywny wynik testu na koronawirusa u odtwórcy głównej roli, Roberta Pattinsona. 

Film „The Batman” ma pecha do koronawirusa

 

To kolejna przymusowa przerwa na planie filmu „The Batman”. W połowie marca zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu realizacji filmu zdjęcia przerwano na pięć i pół miesiąca. Wznowiono je na początku września, ale wkrótce potem studio Warner Bros. poinformowało, że jeden z członków ekipy pracującej na planie filmu w Wielkiej Brytanii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Nie podano nazwiska tej osoby, jednak amerykańskie serwisy branżowe dowiedziały się, że chodzi o odtwórcę głównej roli, Roberta Pattinsona. Jak się okazało, zdjęcia zostały wstrzymane na dwa tygodnie ze względu na środki ostrożności związane z kwarantanną. Warner Bros. oświadczył dziś, że prace na planie w Wielkiej Brytanii zostały wznowione. Nie doprecyzowano jednak, czy bierze w nich udział Pattinson, ponieważ studio nie informuje o sytuacji poszczególnych osób zaangażowanych w film. 

Ćwierć filmu gotowe, premiera planowana za rok

Reżyser Matt Reeves podkreślił, że film będzie opowieścią o Batmanie w drugim roku jego działalności. „The Batman” ma być produkcją w stylu noir, która przedstawi w realistyczny sposób detektywistyczną historię o skorumpowanym Gotham, gdzie dochodzi do serii brutalnych morderstw. Reżyser przed rozpoczęciem zdjęć we wrześniu informował, że udało się do tego czasu zrealizować 25 proc. zdjęć do „The Batman”. Na podstawie tego materiału pod koniec sierpnia pokazano pierwszy zwiastun. Do zakończenia pozostało jeszcze około trzech miesięcy pracy na planie. Premierę filmu zaplanowano na 21 października 2021 roku. Oprócz Roberta Pattinsona w roli Batmana/Bruce’a Wayne’a zobaczymy też: Zoe Kravitz (Catwoman), Colina Farrella (Pingwin), Paula Dano (Riddler), Andy’ego Serkisa (Alfred), Jeffrey’a Wrighta (James Gordon) oraz Johna Turturro (Carmine Falcone). 

Źródło: Deadline

Czytaj też: Premiera „WandaVision” w tym roku. „Falcon i Zimowy żołnierz” pojawi się później

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik