Tragicznie zmarły Ayrton Senna to legenda Formuły 1. Netflix postanowił opowiedzieć o jego życiu w formie miniserialu. Mamy otrzymać historię dotyczącą nie tylko wyścigów, ale też życia prywatnego słynnego kierowcy. 

Kierowca wszech czasów, którego kochały miliony fanów

 

Zanim na torach Formuły 1 zaczęli dominować Michael Schumacher, Sebastian Vettel i Lewis Hamilton, kibice pasjonowali się rywalizacją m.in. Ayrtona Senny z Alainem Prostem. Brazylijski kierowca uważany jest za jednego z najlepszych kierowców w dziejach. Trzykrotnie był mistrzem świata, słynął z umiejętności jazdy w każdych warunkach i śmiałych decyzji. Zginął w wypadku na torze Imola 1 maja 1994 roku w wieku 34 lat. Jego śmierć wstrząsnęła nie tylko światem sportu. W Brazylii po dziś dzień uważany jest za bohatera narodowego. 

„Historia, którą znają nieliczni” – Netflix pokaże, jaki był Senna

O życiu brazylijskiego kierowcy powstało już kilka produkcji. Najgłośniejszą z nich jest film dokumentalny „Senna” z 2010 roku w reżyserii Asifa Kapadii. Jego twórca opowiedział historię Senny, używając do tego wyłącznie archiwalnych materiałów wideo. Powstała pasjonująca i wyciskająca z oczu łzy historia kierowcy, który walczył nie tylko na torze, ale również o większe bezpieczeństwo wyścigów Formuły 1. Paradoksalnie jego tragiczna śmierć wymusiła na organizatorach poprawienie wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem. 

Czytaj też: Bojkot „The Boys” przez widzów w USA. I nie chodzi wcale o jakość serialu

Nic dziwnego, że Netflix postanowił opowiedzieć o życiu Senny w miniserialu fabularnym. Projekt ma skupić się na osobowości i życiu rodzinnym trzykrotnego mistrza świata. W produkcję serialu aktywnie zaangażowała się rodzina kierowcy. Z jednej strony to wielka zaleta, bo twórcy udostępnią twórcom dom w stanie São Paulo, w którym wychował się Senna. Z drugiej zaś bliscy mogą chcieć przemilczeć niewygodne fakty. „Opowiemy historię, którą zna tylko kilka osób. Nasza rodzina zaangażowała się, aby uczynić ten projekt czymś zupełnie wyjątkowym i bezprecedensowym” – komentuje siostra Ayrtona, Viviane.

Czytaj też: Aktualizacja oferty Netflixa z ostatnich trzech dni – co nowego na platformie?

Serial ma liczyć osiem odcinków, będzie nakręcony w języku angielskim i portugalskim. Premierę zaplanowano na 2022 rok. Na razie nie wiadomo, jaki aktor wystąpi w roli głównej. Opowieść ma rozpocząć się w momencie przeprowadzki Ayrtona do Anglii. Kulminacją będzie tragiczny wypadek podczas Grand Prix San Marino. 

Źródło: informacja prasowa Netflixa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik