Drugi sezon „The Boys” zbiera znakomite recenzje krytyków, ale za to widzowie rozpoczęli bojkot. Powodem jest sposób dystrybucji serialu.

Bojkot „The Boys” – jaka jest przyczyna?

Pierwszy sezon serialu pojawił się w bibliotece serwisu Amazon Prime Video 19 lipca 2019 roku. Udostępniono wówczas od razu wszystkie odcinki. Drugi sezon miał premierę w ostatni piątek. Jednak tym razem Amazon zdecydował się wypuścić pierwsze trzy odcinki. Kolejne mają być udostępnianie pojedynczo w kolejne piątki. To bardzo zezłościło użytkowników serwisu, którzy na stronie Amazon.com ocenili serial na 2,5 gwiazdki na 5, z czego blisko połowa z 1400 opinii to jedna gwiazdka. Prawie wszystkie odnoszą się do jednej kwestii: sezon nie pojawił się od razu w całości. W innych serwisach z recenzjami druga seria „The Boys zbiera” bardzo pochlebne oceny. Na Rotten Tomatoes odnotowano 97 proc. pozytywnych recenzji krytyków i 88 proc. użytkowników. Na Metacritic.com drugi sezon ma średnią 80/100 wśród krytyków i 7,4 wśród użytkowników

To Netflix zmienił sposób, w jaki oglądamy seriale

Drugi sezon "The Boys"

Średnia ocen na Amazon.com nie ma dużego wpływu na sukces i odbiór serialu. Taka forma wyrażenia dezaprobaty ma zwrócić uwagę serwisu na opinię jego użytkowników. Masowe przyznawanie jednej gwiazdki nie powinno uderzyć w twórców i aktorów, którzy wystąpili w serialu. Oni swoją robotę wykonali bardzo dobrze, poza tym już wcześniej zamówiono trzecią serię.

Czytaj też: Drugi sezon „The Boys” wkrótce na ekranach, twórcy mają już plan na kolejne

Prekursorem udostępniania w jednym terminie całych sezonów seriali był Netflix. Dzięki temu pojawiło się zjawisko binge-watchingu, czyli oglądania kilku z rzędu odcinków lub całych serii za jednym razem. Z drugiej strony HBO nadal wypuszcza nowe odcinki swoich seriali w tygodniowych odstępach. W przypadku drugiego sezonu „The Boys” pomieszano dwa sposoby dystrybucji, stąd pretensje widzów. Reakcja może jest nieco zbyt przesadzona, ale może bojkot zmusi Amazon do wypracowania spójnej polityki udostępniania sezonów seriali.

Źródło: Comicbook.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik