Marcin Dorociński Netflix

Netflix pokazał teaser serialu „Gambit królowej” z Marcinem Dorocińskim

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

W sieci pojawił się teaser serialu Netflixa „Gambit królowej”, w którym jedną z głównych gra Marcin Dorociński. Tytuł trafi do biblioteki serwisu jesienią. 

„Gambit królowej” to ekranizacja książki o tym samym tytule

Netflix wziął na warsztat książkę Waltera Tevisa, która ukazała się w USA w 1983 roku. W Polsce pod koniec sierpnia wydało ją wydawnictwo Czarne. Opowiada o Beth Harmon, która w wieku ośmiu lat trafiła do sierocińca. Dziewczynka odkryła tam dwie największe miłości swojego życia: szachy i środki odurzające. Jej talent do królewskiej gry odkrył woźny, który uczył ją grać w piwnicy. Tabletki były podawane jej i innym dzieciom, aby utrzymać spokój w sierocińcu. Obie obsesje będą towarzyszyć Beth także w późniejszym życiu, w którym stanie się jedną z czołowych szachistek na świecie. Nieustannie będzie też zmagać się z pragnieniem samozniszczenia. 

Marcin Dorociński w serialu Netflixa. Kto jeszcze w obsadzie?

Akcja serialu będzie toczyć się głównie w czasach zimnej wojny. Produkcja ma liczyć siedem odcinków. Premiera planowana jest na 23 października. Reżyserem i współautorem scenariusza jest Frank Scott. Jest to twórca, który ma w swoim dorobku scenariusze do takich filmów jak „Logan: Wolverine”, „Raport mniejszości” czy „Dorwać małego”. 

W roli głównej wystąpi Anya Taylor-Joy, znana z ról w takich filmach jak „Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Emma” czy „Split”. Obecnie można ją oglądać w kinach w filmie „Nowi mutanci”. Obok niej w serialu Netflixa wystąpi  Marcin Dorociński („Róża”, „Rewers”). Polski aktor wcieli się w rolę Vasily’ego Borgova – genialnego szachisty,  z którym przyjdzie się zmierzyć głównej bohaterce. Dorociński pojawia się w pierwszych sekundach teasera serialu. To jego kolejny występ w zagranicznej produkcji. Wcześniej Dorocińskiego mogliśmy oglądać m.in. w miniserialu „Cape Town”, komedii „Małżeńskie porachunki” oraz filmie wojennym „Operacja Anthropoid”. 

Źródło: Netflix, materiały wydawnictwa Czarne

Czytaj też: Netflix – wrzesień 2020. Oto pełny repertuar na przyszły miesiąc

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy