[Pierwsze wrażenia] OnePlus 3T nie chce zaskakiwać, a być najlepszym smartfonem!

Łukasz Pająk Polecane 2016-11-26

oneplus3t-3257958

Prezentacja OnePlus 3T na pewno nas nie zaskoczyła ze względu na ogrom plotek poprzedzających to wydarzenie. Jednak oficjalna specyfikacja tego modelu wraz z zakończeniem sprzedaży poprzednika już jest pewną niespodzianką. Nie pozostaje nic innego jak przyjrzeć się nowemu modelowi firmy.

Chińczycy spisali się na medal tworząc OnePlus 3. Smartfon został bardzo dobrze przyjęty przez konsumentów i nie ma się czemu dziwić. Firma odrobiła lekcje po OnePlus 2 i podobno technologia Dash Charge jest najlepszym ruchem, który sprzyja opiniom wydawanym tegorocznemu flagowemu modelowi OnePlus. Jednak czy OnePlus 3T jest wyraźnie lepszy? Precyzyjną odpowiedź na to pytanie odpowiem we właściwej recenzji, a tymczasem poznajcie moją luźną opinię po kilku dniach użytkowania nowego modelu.

oneplus-3t-oficjalnie-design-cena-specyfikacja

Co pierwsze rzuciło mi się w oczy po otworzeniu pudełka? Przede wszystkim ciemniejszy kolor oraz lepsza folia na wyświetlaczu. Ta z OnePlus 3 nie zasłaniała praktycznie w ogóle krawędzi szkła 2,5D. Oczywiście w nowszym modelu nie jest idealnie, ale zdecydowanie więcej powierzchni znalazło się pod zabezpieczeniem. Z namacalnych zmian także w oczy rzuca się szafirowe szkło chroniące tylny aparat.

qc_snapdragon_821_enhancements-feature_0

Kluczowe zmiany sprowadzają się do Snapdragona 821, który zastąpił jednostkę oznaczoną numerem 820. Jednak na tym etapie testów nie jestem w stanie stwierdzić czy jest to zauważalna różnica. Wręcz przeciwnie – póki co mam wrażenie, że mój prywatny OnePlus 3 jest szybszy, ale oczywiście może to być kwestia „dotarcia” poszczególnych elementów oprogramowania.

larger-battery

Podobnie nie jestem na razie stwierdzić czy dodatkowe 400 mAh jest zauważalne. Teoretycznie mamy do czynienia z 13% większym akumulatorem, ale zważywszy na pracę na wyższych obrotach po pierwszym dniu związaną z konfiguracją i sprawdzaniem poszczególnych funkcji to nie jestem w stanie obiektywnie ocenić w jaki sposób większy akumulator przekłada się na rzeczywistość.

oxygenos

OnePlus zapewnia, że zarówno nowy smartfon jak i jego bezpośredni poprzednik będą równocześnie aktualizowane. Jednak czy te systemy będą równie dobre? Włączenie OnePlus 3T już mi pokazuje, że jest to inny system, który zmienił się głównie pod względem designu. Widać elementy zaczerpnięte z Nougata, chociaż sam Oxygen OS bazuje na Marshmallow. Bardzo możliwe, że wszystko zrówna się właśnie z wydaniem nowego oprogramowania legitymującego się Androidem 7.x.

oneplus-dash-charge-3

Jeśli nic mnie przez kilkanaście dni testów nie zaskoczy to zapewne już teraz mógłbym wydać opinię na temat OnePlus 3T. Będzie to piekielnie szybki smartfon zamknięty w bardzo dobrej obudowie. Do tego idealne oprogramowanie, gdyż łączące czystego Androida z najważniejszymi dodatkami w postaci chociażby Dash Charge. Jednak najważniejszym pytaniem jest czy dodatkowe pieniądze jakie należy wyłożyć na OnePlus 3T mają odwzorowanie w rzeczywistości czy też firma idzie w złym kierunku podnosząc cenę swoich flagowych urządzeń.

Niestety trend Chińczyków pokazujący, że projekt taniego i flagowego smartfonu jest wykonalny gdzieś ucieka. OnePlus już wyrobiło swoją markę i ma rzeszę fanów toteż można podnosić ceny. Jednak mam nadzieję, że w tej kwestii się mylę, a o tym przekonamy się dopiero podczas premiery OnePlus 4. • Jazir

  Nic dziwnego, że smartfony OnePlus będą coraz droższe. Są po prostu coraz lepsze, marka jest coraz bardziej rozpoznawalna, koszty wytworzenia idą do góry jak i zapewne zakładana marża. Chcą zarabiać pieniądze i słusznie. Wciąż stosunek jakość/cena jest bardzo dobry. Rynek nie znosi próżni, jeśli okaże się, że ludzie chcieliby coś na kształt OPO, nie tak dopracowane, ale znacznie tańsze i wciąż piekielnie szybkie, to jakiś producent zaoferuje taki produkt przy obecnym poziomie konkurencji.

 • stark2991

  Kupiłeś prywatnie czy wydziabałeś do testów? 🙂

  • ket.rab

   Ja tu widzę opis… Gdyby Łukasz posiadał to by były zdjęcia zakupionego 3T (-;

   • Łukasz Pająk

    Pierwsze wrażenia na szybko, żeby za bardzo się nie rozpędzić stąd też zdjęć nie zdążyłem zrobić.

    • Flynn

     To kiedy pełen test?

     • Łukasz Pająk

      Najpóźniej za 2 tygodnie.

    • ket.rab

     Dałbyś ze zdjęciami tak jak powinno być i gotowe 🙂

     • Łukasz Pająk

      W recenzji już będą 🙂

     • ket.rab

      No to Łukasz czekamy (-:

  • mickey93

   chyba do testów bo w sprzedaży jeszcze go nie ma
   Lukasz, jesteś w stanie stwierdzić czy coś poprawiło się w aparacie?

   • Łukasz Pająk

    Na szybko patrząc to przedni sporo lepszy. Tył większych zmian nie widzę, ale jeszcze filmów nie nagrywalem.

    • mico11

     A czy dash charge można wyłączyć w sofcie, jeśli np i tak mi się nie spieszy a wolę zaoszczędzić baterie? Trudno z tym telefonem pójść do serwisu na wymianę baterii…

     • mickey93

      wystarczy zastosować inny kabel do ładowania i już nie ma dash charge, w sofcie nie wyłączysz bo to ładowarka za to odpowiada a nie telefon

     • mico11

      Telefon za to odpowiada w pierwszej kolejności, to on reguluje siłę ładowania.w S6 i S7 można było w ustawieniach wyłączyć szybkie ładowanie

     • mickey93

      dash charge działa inaczej niż quick charge od QC i nie są to zamienne technologie! w przypadku OP za to odpowiada ładowarka z odpowiednim kablem

     • Łukasz Pająk

      Nie znalazlem Takiej opcji , aczkolwiek zasada dzialania Dash Charge jest nieco inna niz Quick Charge. Jesli jednak Ci to przeszkadza to wystarczy inny kabel/ladowarke uzyc.

    • Serim

     3T ma 16mpx gdzie 3 miał 8, z tyłu jest ten sama matryca co w 3 chyba że software i montaż usprawnili

     • Łukasz Pająk

      Znam specyfikację :). Dodali eis z Pixeli.

  • Łukasz Pająk

   Kolega kupił w Stanach i przywiózł do Polski i mi dał na 2 tyg.