ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Drewniane słuchawki stworzone dla smartfona – Griffin Woodtones

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Recenzje
DSC06714

Każdego dnia sporą część wolnego czasu wypełniam sobie muzyką, i czy to podczas przemieszczania się po mieście, czy też w chwilach odpoczynku, na mojej głowie goszczą przeważnie słuchawki. Rolę odtwarzacza już od dłuższego czasu pełni dla mnie wyłącznie smartfon; cenię sobie wygodę i wszechstronność tego sprzętu, co przejawia się w tym, że eliminuje on potrzebę noszenia ze sobą kilku wyspecjalizowanych urządzeń. Oczywiście niezbędną rzeczą są również słuchawki, które muszą oferować odpowiednio dobrą jakość dźwięku, by pozwolić na pełne czerpanie satysfakcji z muzyki, a z racji, że korzystam z nich często, to obowiązkowo muszą one też być po prostu wygodne. Do tego dochodzi również kwestia prawidłowej współpracy ze smartfonem, a wbudowany w słuchawki mikrofon, czy tez pilot do obsługi odtwarzacza potrafi być nieoceniony.

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego sklepu Zolti.pl dotarły do mnie bardzo oryginalne słuchawki Griffin Woodtones, stworzone specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych i muszę przyznać, że naprawdę przypadły mi do gustu.

DSC06709Rzeczą, która wyróżnia te słuchawki już na pierwszy rzut oka jest ich design i jakość wykonania, a w szczególności dobór materiałów. Okazuje się bowiem, że ich muszle zostały wykończone z zewnątrz prawdziwym drewnem, a takiego rozwiązania nie spotyka się zbyt często na co dzień, zwłaszcza w czasach, gdy przeważająca część otaczających nas przedmiotów jest wykonana z bardziej banalnych tworzyw, wśród których dominuje plastik. Spotkanie słuchawek, które przełamują ten standard i oferują nam wyższą jakość budowy oraz unikalny charakter jest więc odświeżające, a ich design bardzo przypadł mi do gustu. Do wyboru mamy trzy różne rodzaje drewna – orzech, buk oraz sapele. W moje ręce trafił pierwszy wariant o dość ciemnej barwie, który ożywa pod wpływem światła, ukazując nam unikalną fakturę zastosowanego drewna, a żadna para słuchawek Griffin Woodtones nie będzie pod tym względem identyczna. Trzeba przyznać, że taki materiał wykończenia prezentuje się świetnie i jest bardzo przyjemny w dotyku.

DSC06729

Muszle słuchawek są tutaj ruchome i mogą zostać okręcone o ponad 90°, co ułatwia ich przenoszenie, gdyż zajmują one wówczas odczuwalnie mniejszą ilość miejsca w torbie lub plecaku. Ich wewnętrzna strona wykonana została z miękkiego, skóropodobnego materiału i dobrze przylegają one do uszu, skutecznie izolując dźwięki z otoczenia. Nie znajdziemy tutaj żadnego mechanizmu do ręcznej regulacji rozmiaru pałąka, a dzięki elastycznemu paskowi, słuchawki same dostosowują się do rozmiaru naszej czaszki, nie powodując jednocześnie efektu uciskania i generalnie leżą na głowie dość wygodnie.

DSC06713

Słuchawki Griffin Woodtones posiadają odczepiany kabel 3,5 mm, który ze względu na sporą długość, wynoszącą niemal dwa metry, w pełni rozwinięty najprawdopodobniej będzie nam się plątał między nogami, dlatego dla komfortowego korzystania ze słuchawek trzeba go nieco zawiązać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obydwie końcówki kabla zostały wykończone tym samym drewnem, co muszle słuchawek, a taki detal świadczy o dużej dbałości producenta. Domyślnie nieco poniżej wysokości naszych ust znajdziemy też pilot do obsługi odtwarzacza, wraz z wbudowanym mikrofonem, który możemy wykorzystać do rozmów telefonicznych, lub chociażby głosowego wybierania. Pilot do kontroli muzyki opiera się natomiast na jednym przycisku – pojedyncze naciśnięcie powoduje tutaj zatrzymanie lub wznowienie odtwarzania, natomiast przez dwukrotne kliknięcie zmieniamy utwór na następny w kolejności, a trzykrotne naciśnięcie przełącza na poprzednią piosenkę. Obsługa pilota w większości przypadków jest bezproblemowa, od czasu do czasu zdarzy się jednak, że urządzenie źle rozpozna nasze intencje, na przykład zatrzymując odtwarzanie zamiast przełączenia na kolejny utwór, jednak na dłuższą metę wszystko działa jak należy i brakuje mi tutaj jedynie klawiszy do regulacji głośności, ale jak widać nie można mieć wszystkiego.

Co najważniejsze, jakość dźwięku oferowanego przez słuchawki Griffin Woodtones również nie zawodzi i nawet na wysokiej głośności zachowują one bardzo przyjemne, głębokie brzmienie, które jednie w rzadkich momentach wydaje się minimalnie zbyt metaliczne. Przez większość czasu będziemy mogli jednak cieszyć się świetnej jakości dźwiękiem, za który odpowiedzialne są neodymowe magnesy o wielkości 50 mm, a słuchawki oferują czułość na poziomie 108 dB oraz pasmo przenoszenia na poziomie 20 – 20k Hz. Griffin Woodtones testowałem w połączeniu z kilkoma różnymi smartfonami i wyraźnie da się odczuć, że również urządzenie z którego korzystamy ma wpływ na jakość dźwięku – niemniej jednak słuchawki zawsze stawały na wysokości zadania i mogę śmiało stwierdzić, że w swojej klasie cenowej wypadają bardzo przyzwoicie.

Griffin Woodtones zdecydowanie są więc warte uwagi, jeżeli szukacie dobrej klasy dźwięku w połączeniu z bardzo oryginalnym designem, opierającym się na zastosowaniu drewna do wykończenia muszli. Dodatkowym atutem jest dobra współpraca ze smartfonami, dzięki obecności pilota do obsługi odtwarzacza, który posiada wbudowany mikrofon. Słuchawki Griffin Woodtones dostępne są między innymi w ofercie sklepu Zolti.pl i mogę je szczerze polecić.

DSC06705

Sprawdź najnowsze wpisy