Telefon

Jak nagrywać połączenia w Androidzie? Sprawdzone metody

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Dawniej nagrywanie połączeń było nieco mniej skomplikowane, ponieważ wystarczyło pobrać w tym celu odpowiednią aplikację, która umożliwiała rejestrowanie połączeń. W związku z licznymi atakami związanymi z bezpieczeństwem danych użytkowników Android 9, 10 oraz 11 mają wyłączoną możliwość nagrywania rozmów. Jednak są oczywiście sposoby na to, aby obejść aktualny stan rzeczy i posiadając Androida 9, 10 lub 11 na pokładzie swojego telefonu, móc rejestrować połączenia. 

Aplikacje do nagrywania rozmów nie zdadzą egzaminu

Telefon
Źródło: Pexels from pixaby

W starszych wersjach Androida wystarczyło jedynie zainstalować odpowiednią aplikację do rejestrowania rozmów. Jednak, jeśli korzystasz już z Androida 9, 10 i 11, wówczas zainstalowanie takiej aplikacji nic niestety nie da. Dlatego  lepiej oszczędzić sobie zachodu z testowaniem wszystkich dostępnych aplikacji rejestrujących rozmowę. Nic z tego nie będzie i jedynie stracisz swój cenny czas. Jeśli chcesz nagrywać swoją rozmowę przez telefon, wówczas musisz podejść do tego tematu nieco inaczej. 

Pobierz Nagrywanie rozmów – ACR z Google Play! 

W ustawieniach znajdziesz rozwiązanie swoich problemów

Ustawienia
Źródło: pixelcreatures from pixaby

W celu nagrywania rozmów na Androidzie 9, 10 i 11 niezależnie od producenta oraz nakładki systemowej należy udać się do ustawień. To właśnie tam znajdziesz możliwość udzielenia zgody na nagrywanie połączeń przez Twoje urządzenie. W tym celu możesz wykorzystać wbudowanej wyszukiwarki systemowej, aby dokładnie poszukać opcji nagrywania rozmów i ją aktywować. W zależności od rodzaju urządzenia usługa może nazywać się nieco inaczej. Zazwyczaj opcja ta znajduje się w sekcji dostępności. Tam można aktywować opcję. Później należy zainstalować odpowiednią aplikację do rejestrowania rozmów. 

Trick wielu osób na obejście problemu z podsłuchaniem rozmowy – nagrywanie ekranu z dźwiękiem 

Ekran
Źródło: Pexels from pixaby

Pomimo tego, że nagrywanie za pomocą aplikacji jest wyłączone w urządzeniach z Androidem 9,10 i 11, można znaleźć na to sprytny sposób na obejście. Obecnie smartfony mają wbudowaną opcje nagrywania ekranu. Rejestrator zazwyczaj posiada standardowo: brak dźwięku, dźwięki multimediów i dźwięki multimediów z mikrofonem. Wybierając ostatnią opcję, możesz nagrywać rozmowę telefoniczną i nie tylko – zarejestrujesz również rozmowę z popularnych aplikacji takich jak WhatsApp, Messenger oraz inne. Jedyny mankament tej metody to forma zapisu. Nie zapominaj o tym, że nagrywasz ekran, a co za tym idzie, w pamięci Twojego urządzenia zapisze się finalnie plik wideo. Oczywiście nie jest to sytuacja bez wyjścia, ponieważ można “wyciągnąć” dźwięk z nagrania za pomocą zewnętrznej aplikacji lub oprogramowania komputerowego. 

Zobacz także: Nagrywanie rozmów w Telefon Google – pierwsi użytkownicy Xiaomi już mogą to robić

Kwestia prawna – zawsze informuj o zamiarze nagrywania

Prawo
Źródło: qimono from pixaby

Jeśli już faktycznie udało się znaleźć sposób na nagrywanie rozmów na Twoim urządzeniu, wówczas musisz pamiętać także o kwestiach prawnych, jakie są związane z tym faktem. Nie możesz robić tego w tajemnicy przed swoim rozmówcą. Zawsze przed zamiarem rozpoczęcia rejestrowania połączenia należy poinformować drugą stronę, że masz taki zamiar i rozmowa będzie nagrywana. Nie można nagrywać rozmów, w których nie uczestniczysz. Dodatkowo w zależności od tego, w jakim miejscu przebywasz, prawo może kształtować się nieco inaczej odnośnie kwestii nagrywania rozmów, dlatego musisz zachować tutaj zdrowy rozsądek i przed wykonaniem nagrania odpowiednio się doinformować. 

Zobacz także: Nagrywanie rozmów w Androidzie będzie dostępne tylko na niektórych rynkach

Jak nagrywać połączenia w Androidzie 9, 10 i 11? To pytanie, które zadają sobie naprawdę wielu użytkowników chcących skorzystać z możliwości nagrania rozmowy i ważnych ustaleń, które mogą być nieujęte w notatce z rozmowy telefonicznej lub pamięci słuchacza. Jeśli już faktycznie decydujesz się na nagrywanie rozmowy telefonicznej, wówczas powinieneś pamiętać o swoich obowiązkach i regulacjach prawnych. Masz konieczność poinformować drugą osobę o tym, że masz zamiar rejestrować połączenie. Pobieranie aplikacji do nagrywania rozmów jest zbędnym zabiegiem i tylko będziesz tracić swój czas, ponieważ nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów. 

Źródło obrazka wyróżniającego: geralt from pixaby

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy