Urządzenia Smart TV są bardzo popularne na świecie, ale ich pozycja na rynku umacnia się także w Polsce. Niektórzy przyczyn chętnego odkrywania możliwości inteligentnych telewizorów przez użytkowników upatrują w długim czasie spędzanym w izolacji z powodu pandemii. Tak czy inaczej, w ciągu dekady modele Smart TV zmieniły sposób, w jaki konsumujemy treści.

Popularność Smart TV w Polsce i na świecie

smart tv na świecie w polsce

Z danych firmy badawczej Omdia wynika, że 8 na 10 sprzedawanych na świecie telewizorów to modele Smart TV. Udział inteligentnych telewizorów w całkowitej sprzedaży telewizorów wzrósł w ciągu ostatnich dwóch lat z 68,3% do 81,2% (pierwszy kwartał 2018 w porównaniu do pierwszego kwartału 2020). Dla firmy Samsung wskaźnik ten wynosi aż 93%.

Jak wygląda popularność telewizorów Smart TV w Polsce? Swoimi danymi na ten temat podzieliła się firma Samsung. W pierwszej połowie 2020 roku Polacy kupili ćwierć miliona telewizorów Samsunga. Modele Smart TV to 95% spośród zakupionych urządzeń. W porównaniu rok do roku obserwujemy wzrost popularności Samsung Smart TV na poziomie ponad 25%. W Polsce ponad 80% nowych inteligentnych telewizorów od Samsunga jest podłączonych do internetu. Aktywnie ze Smart TV od Samsunga korzysta ponad 2 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Czytaj także: Konkurs Huawei Apps Up – szczegóły, jak wygrać nagrody z puli o wartości miliona dolarów

Grzegorz Stanisz, szef działu RTV w Samsung Electronics Polska uważa, że ważną rolę urządzeń Smart TV w naszych domach potwierdza fakt, iż w obecnie częściej dyskutujemy o filmach i serialach, które mają premierę w serwisach VOD niż o tych, które oglądamy w kinie czy telewizji.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.