ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
rozszerzenia do opery

Rozszerzenia do Opery – poznaj najciekawsze propozycje

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Opera ma swoje grono wiernych fanów, które stale się powiększa. Jedną z lepszych decyzji było stworzenie przeglądarki dedykowanych stricte dla graczy. W ten sposób Opera GX sprawiła, że więcej osób zaczęło dostrzegać możliwości, jakie prezentuje ze swojej strony przeglądarka i jej warianty. Opera na przestrzeni ostatnich lat zyskała wiele funkcji wbudowanych takich jak blokowanie reklam, pływające okno dla multimediów oraz możliwość korzystania z komunikatorów na pasku bocznym. W ten sposób przeglądarka limituje Twoje potrzeby na wszelkie dodatki, ponieważ większość podstawowych funkcji dostajesz na mnie dobry pod maską Opery. Jak każda może pochwalić się konkretnymi rozszerzeniami, które sprawiają, że użytkowanie internetu staje się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Na jakie rozszerzenia do Opery warto się zdecydować? 

Zarządzaj swoimi hasłami dzięki LastPass!

Co gwarantuje Ci to rozwiązanie? Przede wszystkim możesz być spokojny o wszystkie swoje hasła. Nie musisz ich zapisywać w pliku lub zeszycie. Wystarczy rozszerzenie LastPass, które za każdym razem, kiedy będziesz się zalogować lub zarejestrować zaproponuje Ci zapamiętanie Twoich danych do logowania. Robisz dużo zakupów online? Męczy Cię wypełnianie ich po kilka razy dziennie. To również wypełni za Ciebie LastPass. Rozwiązanie pozwala także generować hasła, które pozwolą zapewnić sobie silne zabezpieczenia. LastPass skanuje strony, które przeglądasz, chroniąc Cię przed zagrożeniem. 

Pobierz LastPass

Zobacz także: Opera Mini może świętować wielki sukces – z drugiej strony trwało to naprawdę długo

Rób wycinki stron internetowych do Evernote!

evernote, rozszerzenie do opery

Jeśli korzystasz z internetowych notatników, na pewno znasz Evernote. Rozwiązanie pozwala korzystać z rozszerzenia do przeglądarek, które sprawi, że robienie notatek ze stron internetowych stanie się dużo łatwiejsze. W ten sposób w całym notatniku można zapisywać artykuł, całą stronę lub jej wycinki. Jest to bardzo przydatne wtedy, kiedy uczysz się z materiałów internetowych. Oczywiście w procesie nauki nic nie zastąpi tradycyjnego przepisania na kartkę, jednak nie zawsze masz zapewne na to czas – a szkoda stracić ciekawy materiał do nauki. Dlatego Evernote jest świetną propozycją w takich sytuacjach, a rozszerzenie pozwala na sprawne kolekcjonowanie i zarządzanie cyfrowymi zasobami informacji. 

Pobierz Evernote Web Clipper!

Często sprawdzasz pogodę? Gismeteo pozwoli być na bieżąco 

Jeśli lubisz mieć ciągły wgląd w pogodę, wówczas warto zastanowić się nad rozszerzeniem Gismeteo. To właśnie w nim na bieżąco możesz sprawdzać pogodę. Dzięki temu nie będziesz musiał wchodzić na stronę internetową za każdym razem. Te informacje będziesz mieć przez cały czas na wierzchu – wystarczy jedynie kliknąć i od razu będziesz o wszystkim poinformowany. 

Pobierz Gismeteo

To nadal mało? Zainstaluj rozszerzenia z Google Chrome!

rozszerzenie do przeglądarki

Opera nie może się pochwalić może największą liczbą rozszerzeń na tle innych rozwiązań, ale … znalazła na to swój sposób. Wystarczy zainstalować Install Chrome Extension. Dzięki temu na Operze możesz zainstalować rozszerzenia prosto z Google Web Store, gdzie jest ich całe mnóstwo. Z tym dodatkiem na pewno nie będziesz narzekać na brak rozszerzeń. 

Pobierz: Install Chrome Extensions

Zobacz także: Tworzenie gier w przeglądarce? Opera dokonała nietypowego przejęcia

Rozszerzenia dla Opery zostały bardzo poszerzone zwłaszcza dzięki funkcji Install Chrome Extension. W ten sposób można instalować dodatki, których używasz także w propozycji od Google’a. Opera jest przeglądarką, która posiada pasek boczny z dużym potencjałem. Już na chwilę obecną możesz znaleźć rozszerzenia, które tam trafią – jednak nie jest ich za wiele. Opera zadbała o to, aby najważniejsze rozwiązania trafiały tam jako domyślne – w każdej chwili możesz je schować. Wśród nich znajdziesz między innymi komunikatory oraz dodatek odtwarzacza, w którym możesz słuchać muzyki ze Spotify, YouTube Music oraz Apple Music. Do tego dochodzi jeszcze wspominane już wcześniej blokowanie reklam oraz pływające okno dla multimediów. To czyni Opere bardzo rozbudowaną propozycją pod względem funkcjonalności już na sam start.

Zdjęcie główne: Obraz StockSnap z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy