ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Edge

Rozszerzenia do Microsoft Edge – poznaj najciekawsze propozycje

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Edge nie jest na rynku tak długo, co jego konkurenci, jednak w tym czasie udało mu się przekonać do siebie wiele osób. Prawdą jest, że na pewno bycie domyślną przeglądarką na komputerach z Windowsem pomaga bardzo w uzyskiwaniu użytkowników – zwłaszcza tych, którzy nie mają preferowanych przeglądarek i korzystają po prostu z tego, co jest zainstalowane na danym urządzeniu. Jakie rozszerzenia można znaleźć w Microsoft Edge? Google Chrome ma ich bardzo dużo, a czym w swojej ofercie może pochwalić się konkurencyjne rozwiązanie? 

Redaktor podpowie jak pisać poprawnie

Rozszerzenie jest bardzo przydatne dla każdego. To rozszerzenie zadba za Ciebie o poprawność Twojego tekstu. Nie ważne, czy będzie to wiadomość pisana w komunikatorze, wypowiedź na forum, czy może wypracowanie w edytorze tekstu online. Wszystko, co będziesz wykonywał w obrębie przeglądarki Microsoft Edge, będzie sprawdzane ze wskazaniem błędów. Rozszerzenie działa bardzo płynnie i dobrze wykonuje swoją pracę. Jeśli się na nie zdecydujesz, raczej nie będziesz chciał się go pozbyć. Narzędzie sprawdza pisownię, gramatykę oraz styl. Możesz wybrać języki, w których chcesz, aby odbywało się sprawdzanie. 

Pobierz Redaktor Microsoft: sprawdzanie pisowni i gramatyki

Warto mieć wszystkie dokumenty na wierzchu z Office

Na pewno masz konieczność korzystać od czasu do czasu z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i prezentacji multimedialnych. Wszystko możesz mieć zabezpieczone na dysku OneDrive. Tam właśnie będziesz mógł przechowywać wszystkie pliki. Rozszerzenie Office pozwala mieć do tego wszystkiego szybszy dostęp. W ten sposób bardzo szybko możesz przełączyć się na Outlooka w celu sprawdzenia swojej poczty lub przeskoczyć do PowerPointa, aby poprawić jeden slajd tuż przed jego prezentacją. 

Pobierz Office

Zobacz także: Firefox radzi sobie coraz gorzej – za to Edge wprost przeciwnie

Dashlane pozwoli zabezpieczyć i uporządkować swoje hasła

Masz bardzo dużo kont? Korzystasz z wielu usług internetowych i za każdym razem tworzysz nowe hasło, aby zapobiec poważnym problemom w przypadku kradzieży Twoich danych do logowania? Dashlane jest gotowy na Twoje wymagania, ponieważ jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Za każdym razem podczas rejestracji lub logowania na poszczególne strony internetowe, zobaczysz propozycję zapamiętania Twojego loginu oraz hasła. Na tym nie koniec, ponieważ Dashlane pozwoli także zapamiętywać wypełnianie formularzy, co zapewne bardzo oszczędzi Twój czas – zwłaszcza kiedy robisz to naprawdę często. Wpisywanie tego samego w kółko może szybko prowadzić do irytacji. Z Dashlane tego unikniesz. 

Pobierz Dashlane

Chcesz zapanować nad zadaniami? Instaluj Todoist!

Masz dużo na głowie? Na pewno chciałbyś nad tym lepiej panować i przede wszystkim pamiętać o tym? Na rynku jest wiele rozwiązań, które pomoże z tym problemem, jednak w przypadku rozszerzeń warto zainteresować się właśnie propozycją od Todoist! Oczywiście taka propozycja jest przede wszystkim wygodna. W każdej chwili możesz skorzystać z usługi bez przełączania kart w przeglądarce. W ten sposób unikniesz rozpraszania, którego częstym powodem jest właśnie przełączanie kart podczas pracy. 

Pobierz Todoist

Zobacz także: Edge niczym Chrome – Microsoft również przyspiesza aktualizacje przeglądarki

Na koniec zadbaj o ciekawy wygląd swojej przeglądarki z Bingiem!

Sam Bing to cichy konkurent Google. W przeglądarce Microsoft Edge jest oczywiście domyślną wyszukiwarką. Jest ona znana między innymi z racji ciekawych fotografii, które każdego dnia są inne. To rozszerzenie pozwoli mieć codziennie nową grafikę także w swojej przeglądarce. Nowy widok sprawi, że będzie można pożegnać się z nudnym wyglądem, do którego tak bardzo już się przyzwyczaiłeś. 

Pobierz Microsoft Bing Homepage and Search Engine

Microsoft Edge ma całkiem sporo ciekawych rozszerzeń, które na pewno Cię zainteresują. W zależności od tego, jakiego wyboru dokonasz, możesz spodziewać się ułatwień w organizacji oraz pracy. Powyższe rozszerzenia są jedynie przykładowymi. Warto poświęcić swój czas na to, aby poszperać w zasobach i stwierdzić, co jest tym, czego potrzebujesz najbardziej. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy